Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eestikeelseid teenistusi peetakse ka Inglismaal

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eestlased peavad jumalateenistust Londonis Rootsi kirikus. Arhiiv

Eesti Vabariigi aastapäeva teenistused jäävad Inglismaal sellesse aega, kus võib tunda suure kevade saabumist, aga võib olla ka külm ja sombune Inglise talv.
Sellel aastal olid kirsid alustamas õitsemist ning päevades oli nii soojust kui päikest. See tegi rõõmu. Rõõmu tegi ka see, et eestikeelsed teenistused ei ole Inglismaal lõppenud.
Praegu on seal kaks tegutsevat eesti kogudust. Kesk-Inglismaa koguduse teenistused toimuvad Leicesteri Eesti Majas ning Londoni kogudus peab teenistusi Londoni Soome või Londoni Rootsi kirikus. Neist viimane kirikuhoone on võitnud koguduse vaieldamatu sümpaatia ning sobib igati väikse kogukonna kooskäimisteks.
Oma vaimulikku ei ole paraku kummalgi kogudusel ning nõnda tuleb iga teenistuse jaoks leida õpetaja. Selline iseendaga hakkama saamine on aga olnud eesti kogudustele tavapärane. Plaanid järgmisteks teenistusteks tehakse varakult, vahel isegi aastaks ette.
Koguduste praktiline elu on koguduse esimehe või vabatahtlike õlul. Kesk-Inglismaa koguduse väsimatu esimees Ene-Ly Toome kinnitab, et nõnda kaua kui on teenistusel käijaid, jätkab ka tema koguduse eest hoolitsemist.
Londoni koguduse käekäigu eest seisab Virge James. Tema isa Jaak Taul oli Londoni eesti koguduse kauaaegne õpetaja ning Inglismaa praostkonna praost. Samuti on koguduse toeks ja töötegijaks Adelies Beermann, kelle vanaisa Gustav Johannes Beermann oli Tsarskoje Selo Issanda Muutmise kiriku pastor ning hiljem Kadrina koguduse õpetaja ja Viru praost.
Oma toetava osa vabariigi aastapäeva jumalateenistuse väärikaks toimumiseks Londonis annab tavapäraselt Eesti Vabariigi saatkond ning Londoni Eesti Seltsi segakoor Kristi Jagodini juhtimisel.
Vabariigi aastapäeva jumalateenistus on Inglismaa eesti koguduste üheks olulisemaks sündmuseks kirikuaastas. Nagu Lennart Meri on öelnud laulupeo avakõnes laulupeo kohta, nõnda võib öelda ka Eesti Vabariigi aastapäeva jumalateenistuste kohta Inglismaal. Sinna tullakse, et vaadata, kas me oleme ikka veel olemas. On hea meel tõdeda, et tänu Issanda abile ja kõigi töötegijate pingutustele on see nõnda.
Valdo Lust,
politseikaplan