Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eestisse kutsutakse misjonäre

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Viimasel ajal on Eesti kui misjonipõllu kohta huvi tuntud mitmel korral.

Misjonitöö võimalustega Eestis tutvusid Soome luterliku kiriku Rahvamisjoni misjonärid, pastor Jukka Repo koos diakooniatöötajast abikaasa Maria ning kooliikka jõudvate Saara ja Samueliga. Alates 1990. aastast Ingeri luterliku kiriku teenistuses olnud misjonärid on varem töötanud Ingerimaa, Peterburi ning Mordva kogudustes. Perekond valmistub võimalikuks tööperioodiks Eestis alates 2007. aasta suvest.

Misjonäridel pole valmismõeldud töönägemust, vaid nad on avatud Eesti vajadustele. Võimaluste täpsustamiseks käidi Tallinna Jaani, Hageri, Nõmme ja Peeteli koguduses ning Misjonikeskuses, kohtuti peapiiskop Andres Põderi ning misjoniassessor Joel Luhametsaga. Lastele jäi hea mulje Tallinna soome koolist.

Samal ajal viibis Eestis teinegi misjonäripaar, Leena ja Pauli Haakana Soome Misjoniseltsist. Praegused Ingeri kiriku töötegijad Peterburis kaaluvad järgmise tööpaigana samuti Eestit.

Misjonikeskus jätkab ettevalmistusi perekondade Repo ja Haakana töölekutsumiseks. Misjonäride tuleku otsustavad nii EELK kui ka misjoniseltsid kevade jooksul.

Piret Riim