Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eestlased olid alustajad, soomlased on lõpetanud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Venemaal Petroskois pühitseti uus Ingeri ELK Püha Vaimu koguduse kirik.
1969. aasta juunis taasavati Petroskois luterlik kogudus, mis oli esimene Ingeri kiriku kogudus Nõukogude Liidus. EELK võttis koguduse oma tiiva alla. Kui hiljem kogudusi lisaks registreeriti, tekkis EELK Ingeri praostkond.
Kogudus ostis väikese elumaja, kus käidi koos 1970.–1983. aastani. See aga jäi peagi kitsaks, sest suurtel kirikupühadel istusid kirikulised ka õues pinkidel. Õpetaja Paul Saare eestvedamisel alustati 1982. a uue kirikuhoone ehitamist, mille pühitses toonane EELK peapiiskop Edgar Hark. Linna serval asuv kirik koos kogudusemajaga on ka praegu kasutusel.
Ingeri kirik iseseisvus 1992. a. Kogudust on juba paarkümmend aastat teeninud õpetaja Viktor Grinevitš. Koguduses tehakse aktiivselt laste- ja noortetööd. Teenistused peetakse igal pühapäeval nii soome kui ka vene keeles.
Aktiivseid koguduseliikmeid on paarsada. Kirikupühadel koguneb rahvast rohkemgi ja nii tekkis vajadus uue kaasaegse kirikuhoone järele.
11. septembril 2004 pühitseti maatükk Petroskoi südalinnas ja järgmisel sügisel algasid ehitustööd. Pühakoda kerkis Soome Kiriku Välisabi ja Soome sõpruskoguduste toel ning Soome 27 talgurühma abiga. 400kohalise kiriku maksumuseks kujuneb 1,5 miljonit eurot. Annetajaid on leidunud ning Jumala ja sõprade abiga sai pühakoda üles ehitatud.
Kiriku pühitsemise pidustused algasid õhtul kontserdiga, mille andis Kalajoe praostkonna suurkoor. Eriliselt hea akustikaga kirik oli pilgeni rahvast täis ja laulud Jumala kiituseks vallutasid iga kohalolija südame.
Pühapäev algas kiriku pühitsemisega ja jätkus tänujumalateenistusega. Hoone pühitses Ingeri kiriku piiskop Aarre Kuukauppi, assisteerisid Oulu piiskop Samuel Salmi, Viktor Grinevitš, Aleksei Krongolm, Alpo Järvi ja Soome sõpruskoguduste õpetajad.
Loeti ette Paul Saarelt tulnud tervitused. Kogudus meenutas tänutundes vana õpetajat ning saatis õnnistuse ja tervitused ka Eestimaale, mida selle kirjatükiga annab edasi EELK diakon ja Ingeri kiriku teenistuses 16 aastat teeniv misjonär.

Anu Väliaho