Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eestpalvekogudused olid ühises osaduses 

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Rannu koguduses võttis reisiseltskonna vastu diakon Robert Bunder. Erakogu.

Puhja Dionysiuse koguduse tänavune kuulutusnädal lõppes lõikustänupüha jumalateenistusega. 

Kogudusel käis külas Haapsalu eestpalvekogudus, bussitäis rahvast – „Teeliste kirikute“ kirikuvalvurid, lastekiriku lapsed ja laulukoorid. Kogudused on üksteise eest palvetanud igal pühapäeval, ent tore oli silmast silma kohtuda, eriti veel pidupäeval. Koguduses oli ristimis- ja leeripüha ning jutlustas külalisvaimulik piiskop Tiit Salumäe.

Kohalik õpetaja Tiit Kuusemaa andis kolmele altari ette põlvitanud noorikule ülesande põleda ja särada ning enne kui piiskop nad kiriku täieõiguslikeks liikmeteks kuulutas, ristiti neist kaks. Nii sai kogudus sel erilisel jumalateenistusel rikkamaks kolme uue liikme võrra. Kõlas ohtralt muusikat, on ju mõlemad kogudused tuntud suurepärase muusikatöö poolest ja jumalateenistus jääb nii külalistele kui kogudusele kindlasti pikaks ajaks meelde. Muusikaliselt teenisid jumalateenistusel peale koguduse organisti Miina-Liisa Kuusemaa ka Haapsalu organist Lia Salumäe ja koorijuht Sirje Kaasik.

Jumalateenistusel palvetati koguduste, kogu Eesti rahva, aga ka diasporaakoguduste eest. Piiskop Salumäe tõdes, et kirik vajab kasvamiseks eestpalveid. Ta sõnas kahetsusega, et tal pole õnnestunud käia Peterburis teenimas sealset eesti kogudust, ja kutsus kirikulisi tänama Jumalat ka Ukraina eest. Neid palvete ja annetustega toetades oleme nende kõrval. 

Piiskop ütles: „Toome täna tervitused teie eestpalvekogudusest Haapsalust. Oleme igal pühapäeval palvetanud teie eest ja täna on rõõm kohtuda silmast silma. Käes on kuues aastaring, kogudusi, kes paaridesse jagatuna on lubanud palvetada teineteise eest, on nelikümmend. Soovitatud on teha vastastikuseid külaskäike, et näha silmast silma ja koos palvetada. Ootame Puhja kogudust külla Haapsallu. Täname ka teid eestpalvete eest meie koguduse eest. Täna, lõikustänupühal palvetame kõik Ukraina eest ja rahu pärast maailmas.“

Külas käidi ka lähedalasuvas Rannu koguduses, kus jutlustas samuti piiskop. Külastati veel Võrtsjärve-äärset õppekeskust ja sealset muuseumi. Muuseas, lõikustänupühal oli Puhja kiriku kaitsepühaku märter Dionysiuse mälestuspäev.

Rita Puidet