Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EKN külastas Saaremaad

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

EKNi delegatsioon külastas Saaremaal õigeusu kiriku Püha Eelkäija skiitat Reomäel, paremal EKNi president Andres Põder.
Avo Üprus

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) pidas 20.–21. juunini väljasõidukoosoleku Saaremaal. Tutvuti kohalike kogudustega, peeti konverents ja töökoosolek.

Eesti territooriumil tegutsevate kristlike kirikute ja koguduste liitude ühendus EKN peab aastas kümme töökoosolekut, juulis ja augustis toimib sekretariaat, ent ilma erivajaduseta suvel liikmeskirikute esindajad ei kogune.
EKNi täitevsekretär Ruudi Leinus ütles Eesti Kirikule, et juunis toimuvaid väljasõidukoosolekuid võib nimetada traditsioonilisteks. Sõidetud on näiteks Peterburi, Setomaale ja mitmele poole mujale. Eelmisel aastal käidi Harjumaal. Tavaliselt on väljasõit kahepäevane ja programmi kuulub ettekannete kuulamine, mõne parasjagu aktuaalse põhiteema arutelu ja tutvumine kohalike kogudustega.
Sel aastal toimus väljasõidu raames Kuressaares konverents, mille teemaks oli „Eesti usk – Saaremaa usulised traditsioonid“. „Põhiettekande tegi Karja koguduse õpetaja Veiko Vihuri. Õigeusu kirikust rääkis Muhu muuseumi teadur Eda Maripuu ja vabakoguduste teemal jagas teadmisi Eesti EKBK Liidu Kuressaare Siioni koguduse pastor Margus Mäemets. Ettekannete põhieesmärgiks oli anda ajalooline ülevaade kirikute tekkimisest ja toimimisest Saaremaal,“ jagas Leinus.
Ta lisas: „Lisaks saime sõnumi, et Saaremaal oikumeeniline koostöö koguduste vahel toimib nii Kuressaare linnas kui ka Saaremaal tervikuna. Kohtutakse iga kuu ja koostöö vaimulike vahel on väga hea.“ Kokkutulnuid oli tervitama tulnud ka Saaremaa vallavanem Madis Kallas.
Lisaks Kuressaare piiskopilinnuse ja kohalike koguduste külastamisele peeti visiidi teisel päeval EKNi töökoosolekut. Arutluse all oli soov teha ettepanekuid erakondade valimisprogrammidesse, teema-aasta „Eesti usk“ 6. detsembril toimuv konverents ja EKNi osalemine arvamusfestivalil Paides.
Kätlin Liimets