Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Elujõuline ja mitmepalgeline Rapla kirikumuusikafestival

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Viieteistkümnendat korda toimuval Rapla kirikumuusika festivalil on kuni 11. augustini võimalus kuulata erinevaid interpreete ja kollektiive.

Nelja maakonda hõlmav festival seob Järvamaa, Raplamaa, Läänemaa ja Lääne-Virumaa pühakodasid ja mõisaid. Eriline koht festivalil on sel korral saksofonil.

Selle nädala mõisakontserdid Vana-Vigalas, Alus ja Kabalas on Villu Veski ja tema sõprade päralt, kirikukontserdid Vahastus, Raplas ja Hageris Raivo Tafenau trio teha. Järgmisel nädalal ootab kuulajaid Märjamaa ja Käru kirikus Tallinna Saksofonikvartett.

Laupäeval toimunud Kait Tamra kontserti Rapla kirikus tuli avama kultuuriminister Laine Jänes, kes avaldas siirast imetlust ja tunnustust festivali korraldajatele.

«Kui Rapla festivali viisteist aastat tagasi alustati, siis kultuuriringkondades avaldati kahtlust, kas maapiirkondades toimuvatele festivalidele huvilisi jagub. Rõõm on tõdeda, et festival on oma elujõulisust tõestanud ja laienenud üheks tuntumaks muusikafestivaliks Eestis,» ütles kultuuriminister Laine Jänes.

Pärast tervitust kutsus minister lavale ühe oma lemmikartisti – Võrumaa muusiku Kait Tamra. Tänavuse noortelaulupeo ühe autorina üles astunud Tamra esitas oma viisistatud laule kaugemast ja lähemast ajast.

Võru muusikuid oli Rapla kirikumuusikafestivalil sel aastal veel teisigi. Festivali avas Võrumaal sündinud Erki Pehki juhatatud Võru sümfooniaorkester koos sealse segakooriga Hilaro. Kontserdil kanti ette F. J. Haydeni oratoorium «Aastaajad».

Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk ütles, et tänavune kirikumuusikafestival on pühendatud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kui vaba rahvakiriku 90. sünnipäevale. Tunnustusena väärt ettevõtmise elujõulisuse ja järjepidevuse tagamise eest pälvis festivali peakorraldaja Raimo Kivistik selleaastase Raplamaa tippauhinna «Rapla Redel».

Kadri Pulk