Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Elukestvast õppest on huvitatud ka kristlased

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kümmekond Paide koguduse liiget uurivad süstemaatiliselt pühakirja ja osalevad täienduskoolitusel. Algur Kaerma
Paide Püha Risti koguduses tehakse koguduseliikmetele täienduskoolitust.

Oktoobrist koguneb kümmekond konfirmatsiooni läbinud huvilist pastoraati, et tegelda praktilise piibliõppega ja saada täiendust leerikoolile. Koordineerija ja juhendaja rollis on koguduse õpetaja Algur Kaerma. «Õpe on ju elukestev, nii ka kristlasel,» ütleb ta.
Õppematerjaliks on Eesti Metodisti Kiriku kirjastatud programm «Jünger», mille Kaerma ostis Logose poest. Komplekti kuulub 34 peatükiks jagatud 250-leheküljeline töövihik, videoloengute komplekt ning juhendaja käsiraamat.
Õppetund toimub videoloenguna: teoreetiline materjal on salvestatud DVD-le ning varustatud eestikeelsete subtiitritega. Juhendaja ülesandeks on ainetundi puudutav materjal tihendatult kokku võtta, osalejad räägivad kodutööde põhjal tehtud tähelepanekutest piiblitekstide lugemisel.
Igal koosviibimisel palvetatakse ja lauldakse. Tähtis koht koolitusel on grupiliikmete vastastikusel eestpalvetamisel nädala jooksul, mil loetakse iseseisvalt piiblitekste, uuritakse lisamaterjali teatmeteostest ja tehakse tähelepanekuid igapäevaelust. Kokkusaamisel kantakse tulemused ette ning vahetatakse arvamusi.
Iga koolitusel osaleja võib isiklikku töövihikusse kirjutada just seda, millest mõtleb ja mis on talle oluline. «Töövihikusse lisatud teoreetiline materjal on tõhusaks rammusaks roaks teooria omandamisel,» ütleb õpetaja Algur Kaerma, lisades, et «nüüd õpitakse lisa leerikoolile, kus omandati esmased teadmised ristiusust ja oma konfessioonist».
Just sundimatu õhkkond, võimalus vabalt oma arvamust avaldada ning sõbralik meeleolu on kutsunud inimesi kokku saama ja järgmist kohtumist igatsema. Gümnaasiumihoone soe ja meeldiv ruum koolituse läbiviimiseks ning moodne tehnika – see kõik on vaid boonus, mis teeb ettevõetu kasulikuks ja meeldivaks.
Eesti Kirik