Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Emade ja tütarde ühine nädalalõpp

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Emad koos oma printsessidega piduliku õhtusöögi eel. Foto: Sigrid Põld

Põltsamaal toimus Laste- ja Noorsootöö Ühenduse esimene emade ja tütarde laager.
Osalejaid oli kokku tulnud linna- ja maakogudustest üle Eestimaa, mis muutis kogemuste vahetamise ja suhtlemise eriti huvitavaks ja vaheldusrikkaks. Laagri programm oli jagatud emade ja tütarde ühise tegevuse ning eraldi toimetamiste vahel. Korraldajate poolt oskuslikult juhitud tutvumisõhtu muutis laagrisse saabunud põhjamaiselt reserveeritud naised avatuks kogemusi jagama ning üksteist toetama kõigi laagripäevade vältel.

Päevad täis põnevat tegevust
Esimesel õhtul said soovijad maalida kangale oma peret tutvustava pildi või vapi. Ideede autoriteks ja põhilisteks teostajateks olid seekord tütred. Nii tutvustaski mõnda peret ühisel maalil lisaks inimestest pereliikmetele ka lemmikloom, koduaias kasvav lilleõis või üleelusuurune liblikas. Paljude perede ellu kuulus pildil lahutamatult ka kirikutorn või rist.
Laagripäevad algasid halastamatult hommikuvõimlemisega, vaatamata sellele, et huvitavad vestlusringid eelmisel õhtul hilistele tundidele olid veninud. Lastega koos oli emadel võimalus ka värskes õhus korraldatud kevadolümpial osaleda, jõe äärde parte söötma põigata, kunstnik Mari Saguri juhendamisel pärlitest ehteid teha, palvehelmeid meisterdada, ühiselt pidusööki valmistada ning õhtuseks banketiks perekondade etteasteid lihvida. Eriliselt jäävad meelde ka omanäolised hommiku- ja õhtupalvused.

Pärlitest hinnalisemad
Tütardele korraldati päris ehtne printsessikursus, mille edukalt sooritanud kuningatütardeks krooniti. Õhtusel banketil osalejaid üllatasid väikesed muusikud, sest peaaegu kõigi perede esindajate seas leidus mõni pillimängu- või lauluoskusega laps. Laagris õpiti ühiselt selgeks ka uusi laule, millest ühega esineti pühapäevasel jumalateenistusel Põltsamaa kirikus.
Enne koduteele asumist muljeid vahetades jäi üheks läbivaks mõtteks soov laagrit järgmisel aastal korrata. Laagriliste tänusõnad kuuluvad LNÜ naiskonnale: Lia Kaljustele, Titta Hämäläisele, Mari-Ann Oviirile ja Merike Pootsmaale ning samuti Põltsamaa kogudusele sooja vastuvõtu eest kiriklas.
Jumalasõna hindab tubli naise väärtust hinnalisest pärlist enamaks (Õpetussõnad 31:10, 30). Ühiselt veedetud osadushetked aitavad sellesse väärtusesse uskuda ning märgata ka väikesi pärleid, kes meil kodudes kasvamas.

Teele Tiks