Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Emadepäeva palve

/ Autor: / Rubriik: Pildipalve / Number:  /

Armas taevane Isa! Täname Sind, et saatsid endast emade südamesse erilise sädeme – meid kasvatama, juhatama ja hoidma. Nimetame seda emaarmastuseks. Täname Sind ka, et oled andnud jumalikud dimensioonid sellele armastusele, mis on suurem ja sügavam teistest armastustest. See on vaikne, kuid siiski sügav: kannatlik, ohvrimeelne, leplik ja alati ustav.
Niisugune armastus valvab uneta öödel haiget last ja palvetab oma lapse pärast kõikidel aegadel, olgu lähedal või kaugel.
Eriti täname Sind selle eest, et Sa meie väikesele eesti rahvale andsid kangelaslikud emad, kes piinapigistuste ja muremuljutuste aegadel seisid vankumatu truudusega meie rahva hälli juures, kasvatasid meisse armastuse, tõe- ja vabadusevaimu ning juhtisid meid tervele elule, näidates teed Sinu juurde, hea Isa taevas.
Tänasel tunnil palume Sind – ava meie südamed, et oskaksime tunnetada emaarmastuse suurust, tuua tänu selle eest ja täita oma lapsesuuga antud tõotus:
Ema, emakene,
kui saan suureks kord,
küll siis sinu hoole
tasun tuhatvõrd.
Anna meile andeks, kui me seda veel ei ole teinud.
Ole eesti emadega ka praegusel ajal, et nad suudaksid olla oma vanemate ja esivanemate väärilised, õpetades lapsi armastama oma kodu, oma rahvast ja oma Jumalat. Ja et nad suudaksid olla jätkuvalt meie rahva hingehoidjaks.
Armas Isa, ole meiega ka tänasel tunnil, õnnista seda emadepäeva kokkutulekut, Eesti Täienduskooli, selle õpetajaid ja lapsi, ja anna, et meie laialipillatud rahvas – nii vanad kui noored – punuks ühise tänupärja eesti ema laubale emaarmastuse eest koos südamlike palvesõnadega meie õnnistegija Jeesuse Kristuse nimel! Aamen.
Õpetaja emeeritus Rein Neggo palve Los Angelese koguduse ja täienduskooli ühisel emadepäeva kokkutulekul 2. mail 1999. aastal Los Angelese Eesti Majas.