Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Et oleks elu ülirohkesti

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Urmas Nagel loeb Monica del Norte valmistatud õnnitluskaardilt sõbra Sakarias Leppiku luuletust. Kätlin Liimets.

6. septembril tähistas õpetaja Urmas Nagel oma 60. sünni­päeva Räpina Miikaeli kirikus kontserdiga „Emajõkke kirju­tatud meri“.

Nii koguduse (teeninud Hiiumaa kogudusi kaheksa aastat, alates 2000 Räpina õpetaja), praostkonna (Võru praostkonna praost 2007–2015) kui ka üldkiriklikul (vaimulike konverentsi juhatuse esimees, mitmete komisjonide liige, kirikukogu liige, retriidiõpetaja) tasandil aktiivse õpetaja sünnipäeva oli Monica del Norte poolt kaunilt kujundatud kirikusse kogunenud tähistama enam kui 120 kirikulist.

Pole saladus, et lisaks vaimuliku tööle on Urmas Nagel pidevalt luuletanud ja laule loonud. Kümme aastat tagasi ilmus tal koos sõber Sakarias Leppikuga autorilaulu plaat ja 60. sünnipäeva tähistamise viisiks valis juubilar kontserdi, kus esitati põhiliselt tema laule ja luuletusi. Tähtpäevalise kõrval musitseerisid abikaasa Kristiina Nagel, pojad Karl ja Artur, tütar Elsa, peresõbrad Anne Jalakas ning Karoliine Lisette Kõiv.

„„Emajõkke kirjutatud meri“ viitab sellele, et lisaks Rä­pi­nale on mind kujundanud Tartus ja Hiiumaal elamise ko­ge­mus. Side Hiiumaaga on suvila näol siiani alles. Läbivaks on ka usus kasvamise teema, kõik algab veenirest ja suubub suurde merre,“ avas õp Nagel kontserdi pealkirja.

Sünnipäevalast õnnitleti rohkelt ja soojalt kirikus ning pi­dulauas Räpina loomemajas. Toodi esile tema kogudust ja kogukonda ühendav roll ning kuivõrd teda hinnatakse hin­gekarjasena. Kõne pidasid Räpina vallavanem Enel Liin, koguduse juhatuse nimel Vello Kasearu, koguduse hool­dekodu juhataja Ene Mölder, koguduse koori poolt Monica del Norte ja poeg Karl. 

Vallavanem andis üle omavalitsuse tänukirja ja ütles, et vallavalitsuse töötajad seostavad õpetaja Nagelit kõige enam sõnaga rahu. „Kui tuled meie koosolekutele, siis nagu ei sobigi vaielda ja kõik asjad laabuvad iseenesest. Soovime, et see rahu käiks sinuga kaasas ja näitaks meilegi teed,“ ütles Enel Liin.

Tänukõnes koosviibijatele ütles sünnipäevalaps: „Räpina on ääretult tore paik. Siin jätkub inimesi, kes tulevad, võtavad osa ja teevad palju vabatahtlikku tööd. See on suur õnnistus.“ Vaadates elule ja kirikule laiemalt, lisas ta: „Praegusel ajal avaneb kristlik sõnum palju selgemalt kui ehk varem. Vajame prohvetlikku pilku ja peame julgema öelda, et liikudes lõpuaja poole on kristlasel, kes usus elab, kõik palju selgem. See on meie võimalus. Meid on säästetud tarbetutest otsingutest, sest on olemas see, kes tuli öeldes, et tahab, et meis oleks elu ülirohkesti.“

Kätlin Liimets