Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Et valgus kutsuks kirikumäele

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kose_tornAasta tagasi hakkas Kose koguduse õpetaja Mare Palgi tegelema koguduse unistusega valgustada vana kirik, et see saaks alevikus oma tõeliselt väärika koha ja oleks inimestele kogu aeg nähtav.

Nüüd on õpetaja kahjuks mulda sängitatud, ent seda palavam on koguduse soov õpetaja tööga jätkata. «Valgusega saab esile tuua seda, mida oluliseks või ilusaks peetakse. Valgus kujundab mitte ainult teatrilava, vaid ka meie kodu ja linnade ning alevike välisilmet. Eriliselt tuleb valguse mäng esile õhtusel ajal ja varajastel hommikutundidel, päevad jäävad päikesevalgusele mängimiseks,» kirjutas õpetaja Palgi koguduse kodulehele.
Koguduse juhatuse esimees Andres Õis ütleb, et õpetaja Mare oli maksimalist ja mõtles alati tulevikule. Kuigi Kose kiriku torn (fotol) on valgustatud ühe prožektoriga, unistas ta, et torn oleks valgustatud neljast ilmakaarest ja seepärast tehti simulatsioon, et võimalikud valgustusvariandid läbi proovida. Ka on oma ideed tutvustatud vallarahvale. Õpetaja mõte oli mitte taotleda valgustuseks raha mõne fondi kaudu, vaid ulatada käsi kirikumäelt alla, et kohalikud elanikud panustaks oma kodupaiga ilusse.
Kogudus kutsub inimesi annetama Kose kiriku välisvalgustuse projekti heaks, et täituks õpetaja Mare Palgi viimane avalikkusele määratud idee. Nii saaks ka lisada tähe «E» seni tuntud lühendile MAR – kui muuseumile-arhiivile-raamatukogule lisada elektrivalgustus. Tegemist on LED-valgustusega, et selle ülalpidamine poleks kogudusele koormav.
Esmaspäeval oleks olnud õpetaja Mare sünnipäev, pärast laupäeval toimunud matust toodi kirikumäele siis ikka veel küünlaid. Usun, et tema ilus idee saab peatselt teoks nagu ka kavatsus taastada kirikut ja pastoraati lahutava kiviaia vahel värav.
Rita Puidet