Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ettekandekoosolek «Laulud ja lauluraamatud»

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Tartu Ülikooli Raamatukogu ja Eesti Hümnoloogia Selts kutsuvad ettekandekoosolekule ja kontserdile
8. jaanuaril kell 16.15 on ülikooli raamatukogu auditooriumis 243 ettekandekoosolek «Laulud ja lauluraamatud».
 Ettekanded: Kadri Tammur, «Saksa lauluraamatute köited ja sissekirjutused Tartu Ülikooli Raamatukogus»; Aira Võsa, «Julie Hausmann – lauluteksti «Oh võta mind, mu Jumal» (KLPR 344) autor»; Kristel Neitsov, «Martin Lutheri psalmilaulude retseptsioon Lübecki ja Tallinna lauluraamatute näitel» (ettekande teksti loeb Ester Liinak).
Kell 19 on ülikooli aulas kontsert «Muusika Tartu ülikoolis 19. sajandil» ülikooli valge klaveri fondi toetuseks. Pileti hind on 50 kr.
Kavas on Tartus tegutsenud  baltisaksa helilooja Johann Friedrich Bonneval La Trobe’i (1769–1845) teos «Stabat mater» (1830), mida 19. sajandil esitas korduvalt Tartu ülikooli lauluühingu Akademische Gesangverein. Kontserdi teises pooles tuleb 125. aasta järel ettekandele Tartu ülikooli muusikadirektori Heinrich Zöllneri (1854–1941) oratoorium «Luther» (I osa ja lõpukoor), mille ta kirjutas Tartus 1883. aastal. Mõlema teose noodid asuvad Tartu ülikooli raamatukogus. Oratooriumi «Luther» noot on ettekandmise eesmärgil koostatud helilooja käsikirjade põhjal. Esinevad Tartu Ülikooli Kammerkoor, Tartu Noortekoor, Vanemuise teatri solistid ja keelpillimängijad, klahvpillidel Elke Unt ja Pille Taniloo, trompetil Mihkel Kallip. Dirigent Triin Koch.
Üritus toimub projekti «Eesti ajaloolised noodikogud: Tartu Ülikooli muusikatrükiste ja -käsikirjade uurimine, kirjeldamine ja tutvustamine» toetusel. Kontserdi korraldaja on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant ja Tartu Ülikooli Raamatukogu noodikogude spetsialist Geiu Rohtla.