Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Euroopa Kirikute Konverentsi delegaadid kohtuvad Tallinnas

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

7. detsembril kogunevad Tallinnas Euroopa Kirikute Konverentsi (EKK) delegaadid, et valmistuda järgmise aasta septembri algul Rumeenias Sibius toimuvaks kolmandaks Euroopa oikumeeniliseks assambleeks.

.

1959. aastal loodud oikumeeniline organisatsioon hõlmab endas 126 esindajat ortodoksi, protestantlikust, anglikaani ja katoliku kirikust ning 43 assotsieerunud liikmesorganisatsiooni üle Euroopa. Kui viiekümnendatel aastatel alustati n-ö sildade ehitamisega eri kirikute, lääne ja ida vahel, siis tänaseks päevaks on muutunud üheks võtmeküsimuseks noorte ja aktiivsete kirikuliste kaasamine oikumeenilisse ühistöösse, samuti otsitakse kokkupuutepunkte kristluse ja islami vahel.

Sibius toimuvast

Järgmise aasta konverents Sibius keskendub kolmel päeval teemadele, mis seotud arengutega kirikus, Euroopas ja maailmas. Kirikupäeval on kõneks kolm teemat: ühtsus, spiritualiteet ja tunnistamine. Euroopa päeval kõneldakse Euroopast, religioonist ja migratsioonist ning maailma päeval loomisest, õiglusest ja rahust. Korraldajad ise on öelnud, et Rumeenias toimuvat assambleed võiks võtta kui ühist palverännakut, mille kaugemaks eesmärgiks on kutsuda kaasa (mõtlema) paljusid kogukondi ja inimesi üle Euroopa.Tallinna seminar

Assamblee korraldajaiks on EKK ja roomakatoliku kiriku Euroopa Piiskoppide Konverentside Nõukogu.

EKK keskkomitee liige, EELK esindaja Kadri Metsma ütles Eesti Kirikule, et Tallinna seminaril osalevad Eestist Rumeeniasse minevad delegaadid, samuti on kutsutud kirikujuhid ja Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajad. Ettekannete osas annab Kadri Metsma ülevaate EKKst ja Sibiu assambleest, eelmistest assambleedest kõneleb õpetaja Peeter Kaldur, omapoolse visiooni ühtsusest annab piiskop Philippe Jourdan, spiritualiteedist kõneleb Soome õigeusu kiriku esindaja, Soome Oikumeenilise Nõukogu peasekretär Heikki Huttunen ning tunnistamisest räägib Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilise Seminari rektor Andrus Norak.

Järgmises Eesti Kirikus annab EELK välissuhete komisjoni liige Peeter Kaldur põhjaliku ülevaate Euroopa Kirikute Konverentsist.

Mari Paenurm