Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hää retriidil osaleja ehk süvija

/ Autor: , / Rubriik: Teated / Number:  /

Hää retriidil osaleja ehk süvija, oled  15.–17. septembrini oodatud Esna mõisasse retriidile ehk süvile, mille pealkirjastasime „Allikad ja lossid“.
Retriidiks valmistudes palume võimalusel läbi lugeda Anselm Grüni väike raamat „Vaikimisest”. „Igaühes meist on üks koht, kus valitseb täielik vaikus, koht, mis on vaba lärmakatest mõtetest, vaba muredest ja soovidest. Selles kohas oleme täielikult iseeneses. See on paik, kus inimene kohtub tõeliselt Jumalaga. /—/ Me ei pea midagi ise looma, see koht on täiesti olemas, kuid peidus meie mõtete ja murede koorma all. Kui me kaevame endas selle vaikuse paiga taas lahti, siis võime kohtuda Jumalaga nii, nagu ta on,” kirjutab Grün. Püüa leida vastus küsimusele, mis Sind selles raamatus kõige rohkem kõnetab-puudutab.
Elame kolm päeva palvetava osaduskonnana, seetõttu eeldame iga osaleja kohalolekut süvi algusest lõpuni. Süvil sõlmime üksteisega vaikimise kokkuleppe. Seepärast palume jätta koju pooleliolevad tööd, õpinguraamatud ja arvutid, samuti korraldada töö- ja pereelu nõnda, et mobiilid saab välja lülitada.
Osalemise hind 95 eurot sisaldab mõisa üüri, 6 toidukorda ja retriidimaterjalid.
Ööbimine on kahekohalistes tubades. Kaasa palume võtta voodipesu (tekid ja padjad on olemas), kummikud, Piibli ning märkmiku/vihiku vaimuliku päevaraamatu pidamiseks, mõnusad soojad vabaajariided, pehmed sisejalanõud (soojad sokid), ilmale vastavad jalutamisriided.
Kui Sa pole varem meie retriidil osalenud, siis kirjelda lühidalt oma ootusi, ja kui oled, siis varasemast kokkupuutest retriidiga või vaikuses olemisega e-kirja teel 8. septembriks aadressil urmas.nagel@eelk.ee ja margus.kirja@eelk.ee. Kui varasem kokkupuude retriidiga või vaikuses olemisega puudub ning pole ka erilisi ootusi, palun kirjuta sellestki paari lausega. Nõnda aitad grupi varasemast kogemusest täpsemat pilti saada ning süviks paremini valmistuda. Suur tänu!
Anna teada, kust kandist tuled ja kas su autos on ruumi veel mõnele inimesele, et sõidukulusid kokku hoida.
Urmas Nagel, tel 5615 8776; urmas.nagel@eelk.ee
Margus Kirja, tel 5664 7686; margus.kirja@eelk.ee