Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hõberinnamärk anti Rõuge koguduse õpetajale

/ Autor: / Rubriik: Portreelood, Uudis / Number:  /

Mait MölderRõuge koguduse õpetajat Mait Mölderit on kaitseminister tunnustanud kaitseministeeriumi hõberinnamärgiga tema olulise panuse eest Eesti riigikaitse edendamisse.

Kaitseministeerium vahendas, et Mait Mölder on mõelnud kaasa ja öelnud sõna sekka riigikaitseliste huvide eest seismisel. Rõuge koguduse õpetajana on Mölder olnud oluline tasakaalustaja Nursipalu harjutusvälja arendusprogrammi elluviimise vastaste ja pooldajate vahel. Mölderi hea ja arukas sõna on aidanud oluliselt probleeme lahendada ja edasi liikuda.
Rinnamärgi andis üle Võru maavanem Andres Kõiv. Hõbedase rinnamärgi sai ministeeriumilt ka Võru linnapea Jüri Kaver.
Kaitseministeeriumi rinnamärk on asutatud 4. mail 1993 kaheklassilisena kaitseministeeriumi töötajate ning teiste Eesti ja välisriikide kodanike autasustamiseks teenete eest Eesti riigikaitse ülesehitamisel.
Mait Mölder (35) on ordineeritud vaimulikuks 2004. aastal. Rõuge kogudust teenib ta alates 2009. aastast, enne seda oli tema praktikaaeg Mehikoorma koguduses ja teenistuspaigaks Pindi kogudus.
Mait Mölder on Kaitseliidu Võrumaa maleva tegevliige alates 2007. aastast ja määratud maleva staabi koosseisu kaplani ametikohale.
Eesti Kirik