Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hommikusöögil koos president Obamaga

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

USA rahvuslikul palvushommikusöögil olid peakõnelejaiks president Barack Obama ja muusik Andrea Bocelli.

Külalised kogunesid Washingtonis Hiltoni hotelli ballisaali, mis oli inimestest tulvil ja osa tuli mahutada kõrvalruumidesse, kuhu olid üles pandud suured ekraanid. Kahetunnise üliturvatud ürituse raamesse mahtusid veel tervitussõnavõtud senaatoritelt, lõpupalve pidas olümpiakulla võitnud Gabrielle Douglas. Pikema kõnega esines enne presidendi sõnavõttu tuntud neurokirurgia kliiniku direktor dr Benjamin E. Carson Baltimore’ist, kes tõi välja harituse ja teadmiste olulisuse.
President Barack Obama alustas oma kõnet tänuga oma pikaaegsele vaimulikule nõunikule, kes on talle igal hommikul saatnud Piibli kirjakoha mediteerimiseks. «Usku on vaja kultiveerida,» ütles ta. Oma eeskujudena tõi president Obama välja ajaloos tuntud president Lincolni ja Martin Luther Kingi.
«Otsin pidevalt vastust küsimusele, kuidas olla parem inimene, isa, abikaasa ja president,» ütles ta. «Selleks on vaja palju alandlikkust. Kõige mõjuvõimsamad inimesed peavad olema kõige alandlikumad,» tõdes president. Tavapärase lõpulausena kõlas presidendilt: «Jumal õnnistagu Ameerika Ühendriike.»
Laulja Andrea Bocelli palus pärast oma viimast laulu luba programmiväliselt öelda mõned sõnad. Ta väljendas hämmastust palvushommikusöögil osalevate poliitiliste suundade esindajate üksmeele üle, mis tema sõnul on Itaalias mõeldamatu.
Rahvuslik suursündmus on USAs ühe hommikusöögi piiridest välja kasvanud mitmepäevaseks konverentsiks. Osavõtjate hulgas on poliitikuid, riigiteenistujaid ja arvamusliidreid. USA palvushommikusöök kestab neli päeva ning lisaks rahvuslikule eliidile on osavõtjate seas ka hulgaliselt väliskülalisi. Eestlastest viibis suur­üritusel allakirjutanu koos tütre Piret Bossackiga.
Peeter Võsu