Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Huvireisist kujunes palverännak

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Augustikuu viimasel nädalavahetusel toimus Pärnu Eliisabeti koguduse ekskursioon oma praostkonna kirikutesse.

Teatavasti on Pärnumaa pindalalt üks suuremaid maakondi Eestis ja ühe päevaga on võimatu peatusi tehes seda läbi sõita. Tegime kahepäevase huvireisi, kusjuures ööbima sõitsime läbi Pärnu oma kodudest mööda praostkonna kämpingusse Uulu. Kokku külastasime 11 kirikut. Reisiseltskond on südamest tänulik kõigile vastuvõtjatele kirikute juures. Reisipäevadesse mahtusid ka matkad Soontagana maalinna (4 km) ja Nigula rabasse (7 km).

Kuigi reis oli esialgselt kavandatud eelkõige uudishimu rahuldamiseks, kujunes see palverännakuks, võib-olla enamakski. Kohtumised kirikutes tekitasid tervikpildi kodupraostkonnast – koguduste rõõmudest-muredest ja vajadustest.

Palveinimesed said kindlasti juurde palvetööd. Minule andis reis küll teatud sidusus- ja vastutustunde külastatud koguduste suhtes. Andsin Mihkli kirikus ühe kiire lubaduse, kui nägin altaril eelmise sajandi keskpaigast pärit altarilina, teha kingituseks uus lina. Hiljem tuli meelde, et kõnesolev kirik ei kuulugi Pärnu praostkonda, küll aga Pärnumaale. Aga ma olen tänulik selle hetkelise tunde ajel antud lubaduse eest – me oleme üks Issanda kogudus.

Erika Kukk,

koguduse diakooniatöö tegija