Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Iisaku koguduse palved ei jäänud vastuseta

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

KiirAvo2018sept_RitaPuidet
Juba usuteaduse instituudis õppides jagas Avo Kiir praktika ajal jumalasõna Iisaku kogudusele. Sellele kogudusele on ta tänini truuks jäänud.
Rita Puidet

Mihklipäeval oli Iisaku kogudusel suur pidupäev, kui põhjust kokku tulla ja Jumalat tänada oli küllaga. Tähistati õpetaja Avo Kiire 30 õnnistusrohket tööaastat, remondi lõppu ja pühitseti kiriku uued vitraažaknad. Tänujumalateenistusel teenis peapiiskop Urmas Viilma.

Õpetaja Avo Kiire ordinatsioonist sai möödunud aastal ilus ümmargune arv aastaid, tööleasumisest Iisakusse selle aasta märtsis. Kiriku remont oli pooleli ja nii lükati aastapäeva tähistamine edasi. Nüüd oli rõõm seda suurem, pealegi on kiriku altariruumis nüüd kõik seitse akent kaetud vitraažidega.
Kui varasemad, altari kõrval asetsevad vitraažid oli teinud Dolores Hoffmann, siis nelja uue vitraaži autor on Andrei Lobanov. Kujutavad need Jumala ustavaid abilisi – ingleid, keerubeid ja seeraveid. Lobanovilt pärineb ka viis aastat tagasi valminud pikihoone vitraažaken, mis kujutab Maarjat lapsega.

Üleval seatud
Mäletan, kuidas tuulega Iisaku kiriku ümber laaste lendas ja juhatuse esimees Anne Ferschel õnnetu oli. Aga paar viimast aastat on sealsele kogudusele tõesti õnnistuseks olnud ning tänu heatahtlikele annetajatele sai kellatorn kaks aastat tagasi uue katte, mis päikselise ilmaga kenasti helgib.
Koguduseliikmed on tublid ning olen minagi nende keskel piiblitunnis olnud ja kohtudes tervitame kui head vanad sõbrad. Koguduse palverühm palvetas, et kellatorn uue katuse saaks, aga koguduse jaoks avanesid seepeale suisa uksed, nagu öeldakse. Korda sai kogu kellatorni välisfassaad ja tornirist puhastatud.
Möödunud aastal sai pikihoone uue katuse ja sel suvel korrastati pikihoone fassaad. Scandec Ehituse OÜ on teinud head tööd: valge ja kaunis pühakoda paistab Iisaku männimetsade vahel künka otsas kenasti kätte. Kogudusel jääb üle nüüd pühakoda hoolega hoida ja kasutada.

Suure potentsiaaliga
Kiriku remondist võiks veel pikalt rääkida, ka sellest, et õpetaja Avo Kiire teenitavad Tudulinna ja Illuka kirik on heas korras. „Õpetaja on remondi osas ees käinud, mina olen vaid jooksvaid asju korras hoidnud,“ kiidab juhatuse esimees õpetajat.
Aga koguduse põhitöö on ikkagi jumalasõna kuulutamine. Seda on Iisaku koguduses üle 30 aasta teinud suure potentsiaaliga õpetaja Avo Kiir, kes Anne Ferscheli sõnul võiks teenida ükskõik millises pealinna koguduses. Seepärast on kogudus õpetajale eriliselt tänulik.
Samas on juhatuse esimees pisut kurb, et Ameerikast saadud pärandus läks hoone remondiks, aga õpetajale palga maksmiseks vahendeid pole. Tõsi, õpetaja Avo Kiir on palgast keeldunud, sest saab juba mitu aastat pensioni. Kiir kinnitab, et kui Jumal on talle suure pensioni kindlustanud, tuleb selle eest tänulik olla. Tema sõnul on evangeeliumi kuulutamise mõjusaimaks vormiks oma eluga tõestada Jumala olemasolu. „Iga kristlase missioon on oma elu kaudu teha misjonitööd,“ ütleb Avo Kiir.
Rita Puidet