Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ilmunud on uus kristlik noorteajakiri

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Kari Tynkkynen (vasakult), Tommi Hakkari ja Juha Heinonen Eesti Kiriku toimetuses uut ajakirja tutvustamas. Foto: Sirje Semm

Tänase Eesti Kirikuga läheb tellijatele ja lehe ostjatele kaasa kena kingitus, mille on teinud Soome misjoniorganisatsioon SLEY.
Ajakirja Pluss (fotol kaanepilt) esimese atraktiivse kujundusega eestikeelse numbri on koostanud ja trükkinud Soomes kristliku noorteajakirja Nuotta meeskond. Seda on aidanud teha ka tublid noored inimesed Eestist, nagu Rakvere koguduse õpetaja Tauno Toompuu ja tema abikaasa Pille Toompuu.
Tommi Hakkari, projekti juhi sõnul vajavad kristlikud noored Eestis oma ajakirja, mis aitaks kinnitada nende usku ja identiteeti, aga tuua kogudustesse juurde ka uusi noori. Miks sai ajakiri nimeks Pluss? Tommi Hakkari meelest kõnetab see sõna mitmel moel: pluss on positiivne, see on ka rist ja evangeeliumi rõõmusõnum.
Esimene 32-leheküljeline tiraaž ilmub 8000 eksemplaris ja läheb jagamisele üle Eesti. Soome noored on oma eakaaslastele Eestis teinud korjanduse, et ajakiri Pluss ilmuda ja tasuta levida võiks. Ajakiri on mõeldud 14–23aastastele noortele. Tegijad loodavad, et esimene number ei jää viimaseks, vaid võiks jätkuvalt ilmuda: sel aastal kolm numbrit ja 2010. aastast juba regulaarselt. Selleks on võimalik ka tellimus vormistada. Andmed selle kohta on leitavad ajakirjast.
Tegijad ootavad tagasisidet, kuidas nende esimene «lapsuke» vastu võetakse. Nuotta peatoimetaja Juha Heinonen palus rõhutada veel seda, et kui Eesti Kiriku tellijal on noori sõpru või sugulasi, võiks ta seda uut ajakirja ka neile lugeda anda. Samuti kutsutakse üles koostööle ajakirja välja­andmisel. Juha Heinoneni jaoks on tähtis, et noor inimene leiaks tee Jumalani, siis käib ta õiget rada ega kaldu kõlvatule teele.
Ajakiri Nuotta on Soomes ilmunud 30 aastat. Eestikeelne Pluss järgib Nuotta malli.

Sirje Semm

Vaata ka kodulehekülge Pluss ja ajakirja pdf formaadis.