Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

In memoriam Dr Robert Batt

/ Autor: , / Rubriik: Teated / Number:  /

In memoriam  
Dr Robert Batt
23. aprill 1951 – 9. märts 2016

9. märtsi varastel tundidel lahkus meie hulgast Vancouveri Peetri koguduse organist ja Vancouveri Shaughnessy muusikakõrgkooli muusikateooria õppejõud dr Robert Batt. Kirikus orelipuldil jäi viimase noodina avatuks koraal «Ma kummardan sind, armuvägi». 65. sünnipäevast jäid Robertil puudu loetud päevad.
Robert sündis 23. aprillil 1951 Kanada idapoolseima provintsi idapoolseimas osas, Newfoundlandi saare idatipus asuvas St. John’si nimelises linnas. Keskhariduse sai Robert oma kodukandis, kust suundus muusikaõpingute süvateele McGilli ülikooli Montrealis, mille muusikateaduskonnast omandas nii oreliteaduste kui ka -mängu bakalaureuse- ja magistrikraadi, millele hiljem lisandus doktorikraad Briti Columbia ülikoolist Vancouveris.
Roberti kursusevend McGilli ülikooli päevilt, piiskop Karl Raudsepa noorim poeg Karl Raudsepp jun, meenutab Robertit kui suurt loodusehuvilist ning kirglikku matkajat. Robertile meeldisid enim Bachi teooriale pühendatud loengud, isiklikult paelus teda fuugade loomine. Juba siis, kui Karl Raudsepp jun Montreali Jaani koguduse organistina ametis oli, aitas Robert teda esinemistel ja kontsertidel organistina ja saatis laulukoore orelimänguga.
Alates aastast 1987 kujunes Roberti elupaigaks Vancouver, kus paljude aastate jooksul said oma edasisteks muusikaõpinguteks noodi- ja teooriaõpetust kümned ja kümned tudengid. Nagu ta ise taotles harmooniat eneses ja ümbritsevas, nii andis ta seda edasi oma õpilastele, innustades neid üha enamale täiuseotsinguile.
Vancouveri Peetri koguduse rahvas jääb Robertit mäletama kui tagasihoidlikku, perfektsust nii eneses kui muusikas taotlenud koguduseliiget. Kodu-Eestist Vancouveri kogudust teenimas käinud õpetajaile on alati olnud imestamisväärne Roberti pühendumus ja peen tunnetus saata oskuslikult eestikeelset jumalateenistust.
Robertit jäävad leinama vend Gerald ja vennapoeg Christopher, lesk ja elukestev ametikaaslane Marie Cahill, lisaks sugulased ja sõbrad ning paljud tudengid. Roberti mälestuseks toimus leinateenistus 18. märtsil.
Laulik kõneleb: «Kui ma näen su taevast, su sõrmede tööd, kuud ja tähti, mis sa oled rajanud, siis mis on inimene, et sa temale mõtled, ja inimesepoeg, et sa tema eest hoolitsed? Issand, meie Jumal, kui auline on sinu nimi kogu maailmas!» (Ps 8:4–5,10)
EELK Vancouveri Peetri koguduse nõukogu
Milvi Puusepp, esinaine
Algur Kaerma, õpetaja