Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

In Memoriam Juta Maarand

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

 In memoriam
Juta Maarand
6.6.1927–2.4.2011

Juta sündis 6. juunil 1927 Vee vallas Sõõrike külas talupidajate peres. 1946. a oli ta leeriõnnistamisel Pärnu-Jaagupi kirikus. 1949 lõpetas Pärnu turbatehnikumi dekoratiivkudumise erialal. Pärnus olles käis Juta kirikus jumalateenistustel. 1950. aasta veebruaris võttis vastu Jumala kutse ja mõne aja pärast oli ta aktiivne osaleja koguduse tegemistes.
1958. a abiellus Juta Mihkli kirikuõpetaja Gustav Maarandiga ja asus elama Mihklisse. 1960 sündis poeg Andres ja 1961 poeg Toomas.
Juta töötas koguduses kantseleiametniku ja koristajana, olles ühtlasi koguduse perenaine. Hiljem teenis leiba Mihkli apteegis sanitarina ja Koonga koolis majandusjuhatajana.
Juta käis Gustaviga kaasas väga paljudel ametitalitustel ja kuna Gustav oli väga hea laulumees, siis sooviti, et nad koos laulaksid. Vajaduse korral viis Juta läbi palvusi ja ka matusetalitusi, kui Gustav oli haige. Tema sõnavõtud ja kõned olid alati väga oodatud. Võib öelda, et tänu Jutale sai Gustav kogudust teenida kõrge vanuseni.
Juta oli hea suhtleja ja inimestele meeldis temaga rääkida. Ta oli inimene, kes tegi meeleldi teistele head ja seda ka siis, kui talle halvasti öeldi. Jutale meeldis kuulutada Jumala sõna ja võib öelda, et ta oli kuni lõpuni aktiivne tunnistaja. Viimastel suvedel oli ta kiriku lahtioleku aegadel teelistele juhiks ja kiriku tutvustajaks.
Juta oli aktiivne palvetaja. Ta oli inimene, kes Jumalale noorena antud tõotust ei murdnud, jäädes elu lõpuni truuks. Ta oli see, kes jäi pea alati tagaplaanile, olles nn tagala töötegija.
Juta Maarandi kauaaegne tegevus kiriku juures leidis 2010. aastal tunnustamist, kui peapiiskop autasustas teda EELK Tunnustusmärgiga.
Lääne praostkond