Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Inglite ja laste püha

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kihelkonnal on ligi seitsme ja poole sajandi eest ehitatud kiriku kaitsepühakuks valitud peaingel Miikael ja seega on mihklipäev ka kiriku nimepäevaks.
Kirikukalendris on mihklipäev inglite ja laste püha, sest Piibli järgi on igal lapsel oma kaitseinglid. Matteuse evangeeliumis (18:10) öeldakse: «Vaadake ette, et te ühtainustki neist pisikestest ei põlgaks, sest ma ütlen teile, et nende inglid taevas näevad alati minu Isa palet, kes on taevas!»
Inglid on teenijad vaimud, keda Jumal mitmesuguste ülesannetega või sõnumitega välja saadab. Paljud inimesed on kogenud seda, kui raskes olukorras keegi tundmatu ligi astub ja aitab ning hiljem pole abistajat enam näha olnud. Inglid ei pruugi sugugi alati olla tiivulised olendid, nagu oleme harjunud neid piltidel nägema.
Samas võib ingel meile ilmuda hoopis abivajajana, et meid proovile panna, veendumaks, kas meie sõnad ja teod on kooskõlas. Kirjas heebrealastele (13:2) öeldakse: «Ärge unustage külalislahkust, sest selle läbi on mõned ise seda aimamata võtnud külalistena vastu ingleid.»
Peaingel Miikaelist võime lugeda kui Jumala sõjaväe juhist. Kihelkonna kiriku ukse kohal on kivist epitaaf, kus peaingel Miikael kujutatud võitlemas lohemao ehk saatanaga. Eks saatana meelitusi ja ahvatlusi võime kogeda enda ümber siin ja seal. On hea, kui mõistame paluda, et Jumal oma ingleid meid hoidma ja kaitsma saadaks. Olin kord ühe surija juures, kes ütles: «Ma hakkan nüüd minema. Ma juba näen ingleid enese juures…»
Pühapäeval, 30. septembril keskendutakse Kihelkonnal koguduse nimepäevale. Päev juhatatakse sisse kell 10 kirikus hommikupalvusega, kus laulab Nokia meeskoor Tuuliharju Miehet, koori juhatab Minna Nappari, ja tervituse ütleb kauaaegne Nokia koguduse noortetöö tegija Veijo Mölsä. Kell 11 algab kirikus aastapäeva jumalateenistus, jutlustab pastor Kimmo Reinikainen Nokia kogudusest, laulavad Nokia meeskoor ja koguduse naiskoor.
Et mihklipäev on nii inglite kui ka laste püha, siis pärast jumalateenistuse algusosa toimub pastoraadis lasteprogramm. Pidu jätkub pärastlõunal rahvamajas kohvilaua, mihklipäeva loterii ja Nokia meeskoori kontserdiga. Tervituse toob Kihelkonna vallavanem Jüri Saar.
Õnnistatud saabuvat inglite ja laste püha!

Rene Reinsoo
,
Kihelkonna koguduse õpetaja