Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Inimesi on vaja teenida rohujuure tasandil

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Rootsi-Mihkli.

Selline mõte jäi kõlama arutlusringis „EELK teiste meelest“, kus teema üle diskuteerisid EKNi liikmeskirikute esindajad.

Paaritunnisel põneval vestlusel toodi esile huvitav võrdlus: pühakojad on nagu saatkonnad, mis on avatud inimeste teenimiseks. Nende üle on Eesti Kirikute Nõukogu, kes väljendab kõigi konfessioonide ühist arvamust ja on usalduse aluseks. See usaldus riigi ja kiriku vahel on kahepoolne ja paistab välja, lisas vestluse käigus roomakatoliku kiriku esindaja isa Gavriltšik

Praegu on kirikule hea aeg. Saatkonnas, s.o kirikutes peab vaid olema inimesi, ja vahel tulebki toetuda teistele inimestele. Eeskujuna tõi MPEÕK ülempreester Dmitri Hüvanen esile luteri kiriku peapiiskopi Urmas Viilma. Iga kristlase vastutus on aga olla tunnistaja ja väljendada armastust Jumala vastu nii, et see ka naabritele nähtav oleks. 

Baptistiliidu president Erki Tamm märkis inimeste kasvanud huvi leida oma elule mõte. Euroopa baptistiföderatsiooni president Meego Remmel, kes juhib noortele suunatud 3D kogudust, sõnas oma kogemusest, et noored vajavad kuuluvustunnet, ja tõi esile jüngerluse kui õppimise ning tõstis esile võrguühiskonna kui täiesti uue keskkonna.

Esindades küll eri konfessioone, olid osalejad ühel meelel, et inimesi on vaja teenida rohujuure tasandil. Meego Remmel meenutas, kuidas ta, hakanud teenima Tartu Salemi koguduses, läks piirkonna kooli ja tõdes ühel hetkel, et koguduse ümber oli kasvanud kogukond. Samas sedastas ta head potentsiaali, öeldes, et „Eesti ühiskond vajab kohtumist tõelise kristlasega“, ning kutsus peeglisse vaatama.

Diskussioon toimus Tallinna Rootsi-Mihkli kiriku konverentsikeskuses sarja „Kas kirik ilma rahvata või rahvas ilma kirikuta?“ raames ja vestlust juhtis nelipühi kiriku piiskop Ago Lilleorg. Diskussioon on järelvaadatav e-Kiriku kaudu.

Rita Puidet