Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Issand on lähedal

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Jeesus aga kostis talle: „Olgu pealegi; sest nõnda on meile kohane täita kõike õigust!“ Siis Johannes andis talle järele.                                                         Mt 3:15

Johannes Kastja teab selgelt oma missiooni siin ilmas – ta on selleks kõrbest tulnud, et kuulutada: „Parandage meelt, sest taevariik on lähedal!“ Ta tunneb koheselt Jeesuses ära Jumala Talle, kes üksi kannab ära kogu maailma patu. Johannes teab, et selline asi on üldse võimalik ja et see ei käi Jeesusele üle jõu. Sest ta on maailmakorra Ümberpööraja! Üks, kes on Jumalast, tuleb ja muudab kõike. Jumala enese Poeg saab lepitusohvriks kogu maailma eest. Sellise teo tegija juures ei kõlba tõesti ükski inimene talle ka kõige madalama orja teenet tegema, „isegi mitte ta jalatsipaela lahti päästma“. Selleks ei kõlba isegi mitte inimene Ristija Johannes. Ja nüüd tuleb tema ise ja tahab, et Johannes temagi ristiks meeleparanduse ristimisega! Mis meeleparandust talle vaja on? Seda on küll vaid meiesugustele vaja, kuna tema on ju niigi puhas!

Kuid kõige kohase õiguse järgi saab kõrgeim madalaimaks, suur pisikeseks, patuta patt kustutatud! Jumala Poeg on inimesega solidaarne meeleparanduses. Et seegi üleüldse oleks võimalik!

Meelis-Lauri Erikson