Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jaakobuse tahvel tänu märgina

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Apostel Jaakobuse bareljeef Tapa kiriku seinal. Kätlin Liimets

Piiskop Einar Soone õnnistas Tapa Jakobi kirikus apostel Jaakobuse tahvli, mille autor on skulptor Tiiu Kirsipuu.

Dolomiidist tahvel (150 x 70 cm), millele on modelleeritud pronksist apostel Jaakobuse kuju kirjaga «Tulge Jumala ligi, siis tema tuleb teie ligi» (Jk 4:8), paigutati Tapa kiriku altariruumi paremale küljele juba enne jõulupühi.
Skulptor Tiiu Kirsipuu, kelle loomingusse kuulub rohkelt kujusid, kineetilisi skulptuure, münte, mälestustahvleid (tuntumad nt Wilde’i ja Vilde kuju ning Tartu ülikooli rajaja Johan Skytte monument Tartus), ütles, et algselt oli mõte kasutada kammkarbi motiivi, sest see sümboliseerib apostel Jaakobust. Kogudus aga leidis, et see jääb liiga abstraktseks, nõnda jõuti sellise lahenduseni.
Bareljeef sündis tänu Tapa koguduse kauaaegse juhatuseliikme Vahur Hiiesalu (79) annetusele. Vanahärra ütles, et Tapa kogudus on olnud talle ja tema emale, kes elas 99aastaseks, saatjaks aastakümneid ja palju hingekosutust pakkunud. Pärast bareljeefi õnnistamist märkis Hiiesalu: «Nüüd on süda rahul. Sümboliseerigu see kuju mitte ainult minu, vaid kogu minu põlvkonna tänu. Tapa kogudus on väga paljusid viinud Jumalale lähemale.»
Tapa koguduse kodulehe andmeil loodi kogudus 1921. aastal. 19. juunil 1921 pühitses Tapat külastanud piiskop Jakob Kukk palvemaja ning nimetas selle apostel Jaakobuse nime järgi. Praegune kirik valmis 1932. aastal.
Apostel Jaakobus vanem on Piiblis tuntud Sebedeuse poja ja apostel Johannese vennana. Katoliku kiriku traditsiooni kohaselt on ta maetud Hispaaniasse Santiago de Compostelasse, mis on siiani palverändude sihtkoht.
Kätlin Liimets