Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jaan Lahe pälvis tunnustuse

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

30. jaanuaril tunnustas ajakiri Akadeemia möödunud aastal ilmunud artiklite parimaid autoreid. Äramärkimist leidis ka Viimsi koguduse õpetaja Jaan Lahe.

1989. aastast ilmuva laialdase diapasooniga kultuuriajakirja toimetus jagas Tartu kirjandusmajas aastaauhindu neljandat korda. Sedakorda märkis toimetuse kolleegium silmapaistnud kirjutisena ära ka Viimsi koguduse õpetaja mag Jaan Lahe artikli, ütles Eesti Kirikule ajakirja toimetaja Kalle Hein. Artikkel «Kas Siimon Nõid oli gnostik» ilmus ajakirja möödunud aasta 5. ja 6. numbris.

Artikliga jätkab autor oma meelisteemat gnoosisest, millega ta alustas juba bakalaureusetöös «Gnoosis ja algkristlus», mis ilmus raamatuna 2001. aastal. Artiklis vaatleb Jaan Lahe Siimon Nõia isiku ja õpetuse ümber toimunud teaduslikku diskussiooni ja otsib vastust küsimusele, kuidas mõista Siimon Nõia suhet talle omistatava gnostilise õpetusega.

Jaan Lahe jätkab õpinguid Tartu ülikooli doktorantuuris ja loodab selle lõpetada järgmisel aastal. Käsitletud teema Siimon Nõiast on väike osa valmivast doktoritööst, mis käsitleb gnoosist laiemalt. Saadud tunnustuse kohta ütleb autor, et see oli tema jaoks suur üllatust, sest kirjutab ta päris palju artikleid ja nimetatu avaldamisest oli möödunud üle poole aasta.

Rita Puidet