Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jaan Tammsalu sai muinsuskaitse seltsilt teenetemedali ja tänukirja

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

18. aprillil algas muinsuskaitsekuu. Traditsioonilise igakevadise muinsuskaitsekuu avas esmaspäeval Eesti Muinsuskaitse Selts (EMS) Tallinna lauluväljaku klaassaalis. 

Tallinna Jaani koguduse õpetajale Jaan Tammsalule anti pidulikul avamisüritusel üle EMSi teenetemedal ja tänukiri. Seltsi aseesimees Priit Herodes põhjendas tunnustuse andmist: „Jaan Tammsalul on teeneid vaimse ja ainelise kultuuripärandi hoidmisel ja edendamisel. Võtame kas või tema kirjutised Facebookis ja mujal, tema esinemised raadios ja televisioonis. Hingehoiu mõttes on ta üks kõige aktiivsemaid ja sügavama sõnaga inimesi. Samas kõik need muusikalised, sõnalised ja kunstiüritused, mis tema ümber koguduses toimuvad – kas sellest on vähe?“

Muinsuskaitsekuu eesmärk on tuua inimesi lähemale ajaloo- ja kultuuripärandile. Kuu raames toimuvad Eesti eri paigus heakorratalgud mälestistel ja meile olulistes kultuuriloolistes paikades, praktilised töötoad, ringkäigud ja ekskursioonid, muinsuskaitse seminarid, avalikud arutelud, saab vaadata näitusi. 

Enamikku üritusi korraldavad vabatahtlikult oma ala parimad eksperdid – muinsuskaitsjad ja ajaloolased. Lisaks EMSile panustavad muinsuskaitsekuu ettevõtmistesse mitmed kodanikuühendused, seltsid, omavalitsused ja muuseumid. Reklaam on kättesaadav EMSi kodulehel (https://muinsuskaitse.ee/) ja sotsiaalmeedias.

Muinsuskaitsekuu, mida tähistame alates 1985. aastast, algab rahvusvahelisel muinsuskaitsepäeval 18. aprillil ja see kestab kuni rahvusvahelise muuseumipäevani 18. mail.

Eesti Kirik