Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jaani kirikus peetakse Tooma missa aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tooma missa protsessioon Tallinna Jaani kirikus. Veiko Ilus27. märtsil möödub aasta, mil Tallinna Jaani kirikus alustati kord kuus peetava Tooma missaga.
Koguperejumalateenistuse – Tooma missa – eestvedaja on diakon Pia Ruotsala. «Tooma missa on rõõmupidu. See põhineb Piibli kirjeldusel rõõmupeost variseri kodus, millel osalesid nii selle kodu peremees, Jeesus, prostituut kui ka külaelanikud. Niisuguseid isikuid leidub ka Tooma missa ettevalmistajate ja suure hulga osalejate hulgas,» selgitab diakon teenistuse olemust. «Sarnaselt Jeesuse jüngri Toomaga on igaüks oodatud ja sobilik teenima ka Tooma missal.»
Umbes 70 osalejaga Tooma missat on ette valmistatud ja läbi viidud vaimulike ning umbes paarikümne vabatahtliku juhatamisel kord kuus. «Praegu on meil väga hea Tooma missa ansambel, aga alati külalisjutlustaja ja muusikakülalised,» ütleb Pia Ruotsala ja lisab, et missal on võimalus oma palvesoove kirjeldada ja isiklikult vaimulikuga hingehoidlikult suhelda ning haigel paluda õliga võidmist.
Kodulehel www.toomamissa.com antakse selgitus: Tooma missa on oikumeeniline misjonitöö üritus, mille põhimõtteks on osaduse kogemus Kristuse ihus vabatahtliku teenimise ja mittekristlaste osalemise kaudu.
Jumalateenistusel on rõhk julgustavas kuulutamises kahtlejatele (jutlused), palves ja sümboolikas ning kaasahaaravas muusikas. Alati on pärast missat olnud kohvilaud ja missa ajal lastele oma tegevusnurk.
27. märtsil peetakse Tooma missa sünnipäeva koos tordiga. Kell 17 Tallinna Jaani kirikus algaval missal jutlustab peapiiskop Andres Põder, muusikakülaliseks on ansambel Haalukka Soomest ja Tallinna Oikumeeniline Naistekoor. Missale on eriti oodatud usus kahtlejad ja mittekristlased.
Sirje Semm