Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jaanus Torrim ordineeriti diakoniks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Alates 10. novembrist on Pärnu Eliisabeti koguduse peaorganist Jaanus Torrim (37, fotol) ametis ka koguduse ordineeritud diakonina.

Ordineeris peapiiskop Andres Põder, assisteerisid praost Enn Auksmann ja ordineeritava leeriõpetaja dr Arne Hiob, kaasa teenis abipraost Tõnu Taremaa. Muusikaga teenis Viljandi Pauluse koguduse organist Aaro Tetsmann, laulsid koguduse sega- ja lastekoor. Isadepäeva jumalateenistusel rõõmustas oma isa orelil ka 16aastane Aita-Liis Torrim, kel täitus aasta Eliisabeti koguduse abiorganisti ametis.
«Eks ma ole seda kutsumust lapsest saadik silme ees hoidnud,» tunnistab Jaanus Torrim kirikulehele, lisades: «Siiani olen Jumala eest oskuslikult kõrvale põiganud, tegutsedes muudel aladel, aga keda Jumal kätte soovib saada, selle ta ka varem-hiljem saab.»
Kirikumuusiku rolli ühendamises vaimuliku ametiga vastne diakon mingit vastuolu ei näe: «Need on ikka kõrvu olnud ja üsna sageli ka sama isiku poolt täidetud, nii et minu näite puhul ei ole tegemist millegi erilisega.»
Jaanus Torrim jätkab teoloogiaõpinguid sooviga jõuda preestriordinatsioonini.
Eesti Kirik