Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Järvamaal hoolitakse kirikutest

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Maakonnas on kaasatud kirikud arengukava läbirääkimistesse.

Maavanem Üllar Vahtramäe on kokku kutsunud valdade omavalitsused, et ette valmistada maakonna arengulepet, mis hõlmaks võimalikult laialdaselt kõiki eluvaldkondi. Leppes on ühendatud Järvamaa omavalitsuste arengukavad, Järvamaa arengustrateegia, erinevate eluvaldkondade arengu- ja tegevuskavad ning asutuste tegevuskavad nende eesmärkide saavutamiseks Euroopa Liidu struktuurifonde võimaluste kasutamise abil.

Arenguleppe eesmärgiks on parandada Järvamaa elukeskkonda ja inimeste heaolu,  suurendada elanike tööhõivet ja maakonna tuntust ning muuta maakond atraktiivseks külastajatele, investoritele ja noortele spetsialistidele.

Maakonna organisatsioonide, ühenduste ja asutuste kõrval on Järva praosti Teet Hanschmidti sõnul ka kirikul võimalus arutelus kaasa rääkida. Praosti hinnangul võiks kirik osaleda turismivaldkonnas, aga ka sotsiaaltöös. Samas taotletakse võimalust kanda Järvamaa 8 luterlikku kirikut (Türi, Paide, Anna, Ambla, Koeru, Järva-Jaani, Järva-Madise ja Järva-Peetri) maakonna ajalooliste hoonete nimistusse. «Tegemist on vanade ja huvitavate kirikuhoonetega, mis väärivad tähelepanu ja vajavad samas kaitset,» märkis praost.

Samas soovib luterlik kirik arenguleppesse sisse kirjutada koolide religiooniõpetuse teema ja püüab osaleda maakonna arengus. Arengulepe  on ettepanekute ja valikute faasis, dokumendi arutamine jätkub nädala pärast, 14. juunil.

Lea Jürgenstein