Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus – kiusatuste võitja

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Tuhkapäeval algab paastuaeg, mis vältab ülestõusmispühadeni. See aeg kutsub meid keskenduma ja süvenema Kristuse kannatusse ja lunastustöösse, heitma pilku oma hinge ja teravdama kristliku usu fookust. Kristuse kannatuslooga on seotud Euroopa kultuuri kauneimad varad muusikas, kujutavas kunstis ja kirjanduses. Nendest osasaamine on oluline, et tunnetada oma kristlikke juuri ja ühtsust maailma kristlaskonnaga praegusel traditsioonide unustamise ja vaimsetesse otsingutesse äraeksimise ajastul.
Paastuaja esimese pühapäeva keskmes on kiusatuste võitmise teema. Jeesus oli oma avaliku tegevuse alguses 40 päeva kõrbes, paastudes ja võideldes saatana ahvatlustega. Hingevaenlane ei esinenud alati oma nime all nagu kõrbes, vaid lähenes ka varjatud moel. Ta püüdis mitmel moel ära kasutada Jeesuse tugevust, tema armastust inimeste vastu ja sügavat osadust oma jüngritega. Olgu siis avalikult või varjatult, hingevaenlase eesmärk oli alati üks: saada kontrolli alla Jeesuse missioon ja sügav osadus oma Isaga ning sundida teda sellest loobuma. Jeesus jäi aga oma kutsumusele kindlaks ja võitis kiusatused.
Kiusatusi on mitmesuguseid ja neid on sageli raske ära tunda, sest need murendavad meie hinge vähehaaval. Kiusatus viib eemale sellest, mis on meie hingele parim, sulgeb meie silmad tõele, sunnib nägema olulistes asjades ainult negatiivset poolt ja unustama nende tõelise väärtuse. Hingevaenlase eesmärk on inimese langemine ja eksimine. paastuaeg kutsub meid kiusatuste vastu võitlema ja Kristuselt selles tuge otsima. Meid on kutsutud elama sügavas osaduses oma Jumalaga, teist ja suuremat kutsumust kristlasel ei ole.
Tiina Janno