Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus – kurjuse võimu võitja

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Ülestõusmispühadele eelnev paastuaeg oli vanasti ülestõusmispühade ööl toimuvaks ristimistalituseks ettevalmistumise aeg. Ristimisega liitus mitmeid eksortsisme ehk kurjade vaimude väljaajamisi.
Nimelt usuti, et ristimata inimene on kurja vaimu meelevallas ja alles ristimine vabastab ta kõigest kurjusest.
Nii näiteks viidi ristimistalitus tavaliselt läbi väljaspool kirikusaali: selleks spetsiaalselt ehitatud baptisteeriumis või siis kiriku esikus. Alles ristitu oli piisavalt puhas, et minna kirikusse, mis oli püha ruum.
Hoolimata sellest, et algkristlusest on möödunud palju aega, võib igaüks tänapäevaski kogeda elus headust ja kurjust, armastust ja vihkamist. Sageli on tänapäeval kurjust raskem ära tunda ja see on varjatud ilusaks klantsitud poliitilise fassaadi taha.
Õige usu ja vaimsuse tunneb inimene ära armastusest ja hoolivusest. Jeesus lausus: «Sellest tunnevad kõik, et te olete minu jüngrid, kui te üksteist armastate.» Oma kannatamise ja surma läbi võitis Jeesus kurjuse võimu.
Selles maailmas elades võime kogeda veel viimaseid kurjuse võimu tõmblusi, mis toovad kaasa viha ja pahandust. Kuid kristlastena võime teada, et kurjus on võidetud, ja võime olla kindlad selles, et Jumal toetab meid raskustes ja võitlustes.
Kaido Soom