Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Johannesepäeval kuulutatakse Jaani kirikus välja klaveriaasta

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

2007. aasta on olnud Viljandi Jaani kiriku ja koguduse jaoks juubelihõnguline: oleme tähistanud 535 aasta möödumist kiriku ehitamisest ja 15 aasta möödumist selle taaspühitsemisest. Jaani kirik rajati Viljandisse 1466–1472 frantsisklaste kloostrikirikuna. Pärast reformatsiooni sunniti mungad Viljandist lahkuma ning endisest frantsisklaste pühakojast sai luterlik linnakirik, mis hakkas evangelist Johannese järgi kandma Jaani kiriku nime.

Kasvav kogudus

1952. aastal suleti kirik nõukogude võimude poolt ning oli pikka aega kasutusel kaubalaona. Kirikut asuti taastama 1980. aastate lõpus eesmärgiga kasutada seda kontserdisaalina. 1991. aastal taastati Viljandi Jaani kogudus ning 1992. aasta 27. detsembril pühitseti kirik taas koguduse pühakojaks.
Praegu on Viljandi Jaani kogudus üks elujõulisemaid ja omanäolisemaid Eestis. 15 aasta jooksul on tulnud ristimiste ja leeritamiste kaudu juurde palju inimesi. Koguduses on üle 1600 liikme (umbes 450 annetajaliiget), tegutseb kolm koori, töötavad lasteringid, toimuvad noorteõhtud ja jumalateenistused, materiaalse abi jagamiseks on rajatud Franciscuse fond jm.
Jaani kogudus on paljude oikumeeniliste projektide, sh gospelteenistuste eestvedajaks. Jaani kirikus toimub aktiivne kontserdielu: igal aastal umbes 70 kontserti, sh Eesti pärimusmuusikafestivali ja Viljandi vanamuusikafestivali kontserdid.

Aitame klaveri kirikusse

Enamik Jaani kirikus toimuvatest kontsertidest vajab ka klaverit. Täna pakume esinejatele musitseerimiseks erinevatest klaveritest kokku pandud vana ja väsinud pilli. See on meid pikalt teeninud ja tema aeg on ümber. Vana klaveri asemele toome kirikusse uue Estonia kontsertklaveri.
Sellega seoses kuulutame 2008. aasta Jaani kiriku klaveri aastaks. Korraldame kontserte, teeme korjandusi, müüme kingitusi, võtame vastu annetusi.
Uus klaver maksab 480 000 krooni. Sellest on kogudusel viiendik olemas.
Klaveriaasta patroon on Tõnis Mägi, kes pärast 27. detsembri jumalateenistust klaveriaasta välja kuulutab. Estonia klaverivabriku esindajana kirjutab uue kontsertklaveri soetamise lepingule alla Venno Laul.
Üheskoos on kergem klaverit kirikusse tuua. Me loodame ka Sinu osalemisele! Tee oma annetus koguduse arvelduskontole 100 220 503 960 04 SEB Eesti Ühispangas. Lisa märksõna «Klaver» ja oma nimi. Kui soovid annetuselt tulumaksusoodustust, lisa ka isikukood.
Kõik annetajad on oodatud uue Estonia klaveri avakontserdile frantsiskusepäeval, 4. oktoobril 2008. aastal.
Marko Tiitus,
koguduse õpetaja