Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõhvis anti muusikapäeval kolm kontserti

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Märksõnad:  / Number:  /

Brigitta-PetropavlovaMuusikapäeva programmist pakkus erilist huvi Jõhvi, kus 1. oktoobril korraldati suisa neli kontserti: üks Mihkli kirikus ja kolm kontserdimajas.

Kuigi võib öelda, et kirikus toimus üks kontsert, oli tegu n-ö kaks-ühes-kontserdiga: esinejaid oli kaks ja kirikus on ka kaks orelit. Kontserdi andsid kogudust 1993. aastast teeniv Svetlana Kekiševa ja kolm aastat tema õpilaseks olnud Brigitta-Selestine Petropavlova (fotol), kes sellest sügisest õpib Tallinnas Otsa koolis. Seal on tema õpetajaks Kristel Aer.
Svetlana ütleb, et tema endine õpilane on väga töökas ja andekas ning alustas klaveriõpinguid juba viieaastaselt. Ahtme kunstide koolis on Brigitta-Selestine õppinud ka estraadimuusikat ja ta on lõpetanud koolis kaks osakonda, kusjuures õppis lisaks mängima orelit. Eriliselt head meelt tunneb Svetlana selle üle, et tema õpilane jätkab põhikooli lõpetamise järel muusikaõpinguid – nimelt oli tüdruk koolis kõigis ainetes viieline.
Muusikapäeval Jõhvi kirikus mängisid nad mõlemal orelil, mis tegi kontserdi eriliselt huvitavaks. Brigitta-Selestine andekus lubas esinemiseks valida ka keerukamaid muusikapalu. Ta on saanud auhinnalisi kohti pianistina, vokalistina ja organistina Eestis, aga ka rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel esinedes. Sel sügisel saab neid loodetavasti kuulata mängimas Puhja kirikus, kuhu Svetlana ja Brigitta-Selestine on kutsutud esinema.
Jõhvi kontserdimajas andsid kaks kontserti professionaalsed muusikud, ühe kohalikud noored muusikud, Jõhvi muusikakooli ja Ahtme kunstide kooli õpilased. Kontserdid toimusid eesmärgiga pakkuda kuulamiseks klaverimuusikat kogu perele.
Rita Puidet