Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõuluaja heateod ja märkamised

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Oleviste Hoolekande juht Riina Solman (paremal) ja ürituse patroon Reet Linna. Arhiiv

Jõuluaja üheks märgatavaks eripäraks on tahe teha head, aidata nõrgemaid ja üksikuid.

Tartu Salemi koguduses mõeldi Süüria sõjaohvritele; Tallinnas pakuti kõhutäit vähekindlustatuile ja üksikutele.
„Kuidas teha jõuluajal head nii, et see tõepoolest loeb?“ küsib Salemi baptistikoguduse pastor Toivo Pilli. Vastus koguduse jaoks peitus jõulueelses heategevusmüügis, millega abistati sõjapõgenikke Tartousi linnas Süürias. Projekti partner on Tartousi evangeelne kogudus, abi jõuab kohale Euroopa Baptistiföderatsiooni kaudu.
Tartous ja selle ümbrus Lääne-Süürias on olnud suhteliselt turvaline piirkond, mistõttu on sinna sõjategevuse eest ümber asunud hulgaliselt sisepagulasi. Kogu Süürias on üle kuue miljoni sisepagulase. Süüria naaberriikidesse on põgenenud umbes viis ja pool miljonit inimest.
Lasnamäe Püha Markuse kogudus on kutsunud eelmisest sügisest kolmapäeviti Pae palvekotta üksildasi hea tuju pärastlõuna kohvilauda. Ühel detsembrikuu kokkusaamisel lauldi koos soome muusiku Henna Niemineniga kaunimaid jõululaule. Jõululaupäeva südapäeval olid ühisesse jõululauda oodatud üksikud inimesed. Toit lauale tuli toidupangast.
Oleviste kirikus toimus 27. detsembril Oleviste Hoolekande poolt 19. korda korraldatud traditsiooniline jõulukontsert-jumalateenistus koduta ja vähekindlustatud inimestele. Inimesed said selleks päevaks tuua kirikusse toidu- ja riideannetusi.
Eesti Kirik