Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõulumarkidega tähistatakse Maarjamaa aastat

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

margid2014 copyJõelähtme kiriku altariruumi vitraažaknad on jõudnud Eesti Piibliseltsi jõulumarkidele.

Ühes vanemas Harju- ja Virumaa pühakojas, Jõelähtme Maarja kirikus, mida esmakordselt mainiti aastal 1241, pühitses vitraažaknad peapiiskop Andres Põder 2005. aastal. Nende loomis- ja lunastuslooteemaliste õrnade klaasimaalide autor on Andrei Lobanov, Tallinna Polütehnilise Instituudi ja kunstiakadeemia maalikunsti eriala lõpetanud kunstnik.
Nüüd on osa neist vitraažidest – Maarjale lapse sündi kuulutav lugu, jõuluevangeelium, Kaana pulma ime, Kristuse ristisurm ja kristliku kiriku sünnipäev – jõudnud Mikk Leedjärve kujunduses Eesti Piibliseltsi jõulumarkidele. Nende markidega annab piibliselts oma panuse Maarjamaa 800. aasta tähistamisse. Jõelähtme koguduse õpetaja Margus Kirja ütleb, et tal on hea meel ennekõike kaunite vitraažide üle, aga tore on ka see, et need nüüd markidele said.
Andrei Lobanov teeb vitraaže klassikalise keskaegse meetodi järgi, kasutades värvilist klaasi ja klaasimaali, tina ja vasklinti. Tema töid on näiteks Oleviste, Pöide, Viru-Nigula ja Iisaku kirikus, aga neid on tellitud ka Itaaliasse, Venemaale, Inglismaale ja Prantsusmaale.
Kauneid ilumarke, mida jõulukaardile või -ümbrikule kleepida, saab Eesti Piibliseltsist. Tehes markide eest annetuse, toetate sellega Piibli levitamist ja tõlkimist. Viimati ilmus Uus Testament mäemaridel.
Rita Puidet