Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumal armastab heldet andjat

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

 EELK kirikupäeva ja laulupeo sihtasutuse arvele laekus eraisiku annetusena üks miljon Eesti krooni.
Annetuse teinud Jüri Eha­salu (fotol), kirikupäeva ja laulupeo sihtasutuse nõukogu esimees, ütles Eesti Kirikule tagasihoidlikult, et Jumal armastab heldet andjat. «Oma senises elus on mul korduvalt olnud õnn seda tunda saada,» lisas Jüri Ehasalu. «Kirikupäeva eelarve sellega ei muutu, küll aga saab tunduvalt paremaks; pidu ise kavandatust sisukamaks ja osavõtjatele rõõmsamaks.»
Ühtlasi ütles Jüri Ehasalu, et lesknaise 100 krooni võib olla sama suur annetus, mõnikord suuremgi kui see miljon.
Kirikupäeva ja laulupeo kui iga viie aasta tagant toimuva EELK maineürituse eelarve on 2,1 miljonit krooni. Lisaks Jüri Ehasalule on suurimad ürituse toetajad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Soome kiriku välisabi, kultuuriministeerium, siseministeerium ja konsistoorium.
Teadaolevalt pole kirikuvalitsuse kaudu viimasel viiel aastal laekunud ühtegi sellises suurusjärgus annetust. Jüri Ehasalu sõnul võiksid inimesed heldema käega olla, et 11.–13. juunini Tartus peetav kirikupäev ja laulupidu hästi korda läheksid, ja kutsub kõiki kiriku suurpeole kaasa lööma. Oma annetuse saate teha EELK Kirikupäeva ja Vaimuliku Laulupeo SA kontole 221033614967.
Sirje Semm