Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jüri kogudus sai endale uued tööruumid

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

  60 aastat pole Jüri kogudusel olnud peale kiriku ühtki hoonet, kus koos käia, kantseleid pidada ja seltsielu elada.
Ida-Harju praostkonna korralise visitatsiooni raames pühitses peapiiskop Andres Põder nüüd äsjaremonditud ruumid majas, mis asub kirikust teisel pool maanteed.
Suuresti just tänu magistraalile, mis kiriku kõrval uue ristmiku sai, osutus kogudusel võimalikuks oma rahaga remont tehtud saada.
«See oli Jumala õnnistus, et maanteeamet ehitas siia uue ristmiku ja see oli kiriku maa,» selgitab koguduse õpetaja praost Tanel Ots.
Ringkäigul veel värske värvi järele lõhnavas kogudusemajas on hoomata, et tööd on tehtud südamega, nii nagu oma kodu ülesehitamisele kohane. «Ma arvan, et nii ilusat tööpaika ei ole ikka paljudel,» osutab ta aknast avanevale vaatele Jüri kiriku suunas. Hämaruses süttivad kirikuaias tuled, valgustades võimsa pühakoja portaali.
Nõukogude perioodil ehitatud kahekorruseline maja oli jaotatud kuueks sotsiaalkorteriks. Praegu on veel kaks korterit elanikega asustatud, ülejäänud osa majast on koguduse tarbeks korraldatud. Siin on sisustatud avar helges värvilahenduses kantselei, on köök ja puhkenurgad ning ka ruum pühapäevakoolilastele.
Tanel Ots kinnitab, et kogudusel on väga hea läbisaamine kohaliku Rae vallaga. «Meil ei ole isegi oma muruniidukit, aga muru on ometi niidetud.»

Liina Raudvassar