Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ka emerituuris olles saab kogudust teenida

/ Autor: / Rubriik: Portreelood, Uudised / Number:  /

Rein Keskpaik
Diakon Rein Keskpaik on arvatud emerituuri. Erakogu

9. veebruaril saadeti Kose kirikus piduliku jumalateenistusega emerituuri diakon Rein Keskpaik (78).

„Ma olen lubanud enda perele, et võtan hõlpu kiriklikust tegevusest ja seetõttu avaldasingi soovi emerituuri arvamiseks,“ tunnistab Rein Keskpaik, lisades kärmelt: „Aga ma olen kinnitanud meie õpetajale Kerstin Kasele, et kui vähegi vaja, olen ikka nõus teenimises aitama.“
Lisaks erakorralistele teenimiskordadele jätkab 2014. aastal diakoniks ordineeritud Keskpaik ka mitmete aastatega traditsiooniks saanud ettevõtmistega. Nõnda lubab ta tulevikuski jätkata kord kuus koos õp Kase ja organist Kahro Kiviloga hooldekodu külastamist.
„Tahaks külastada pühapäevaste jumalateenistuste ajal kõiki praostkonna kirikuid,“ jagab äsja emerituuri arvatud Rein Keskpaik oma ammust unistust. Siiani on ta pidanud loomulikuks pühapäeval kodukirikusse jõuda, kus juba aastaid on tema osaks pihikõne.
Rein naerab, et kuigi on lubanud tohtrist väimehele, et juba tervise pärast püüab oma koormust vähendada, on tema loomuses olla tegus. „Küllap olen selle suhtumise saanud kaasa kodust,“ arvab kümneliikmelisest perest pärit mees.
Kolme lapse isa ja kaheksa lapselapse vanaisana teatab ta uhkelt, et 2017. aastal valiti ta Kose valla aasta isaks. „Minuga arvestatakse ning ma hea meelega olen vanaisana kasulik,“ märgib ta. Seega jääb Reinust kaugele tüüpiline vanaduspuhkusele jõudnu mure, et mida oma vaba ajaga ette võtta. „Mul ei ole endaga kunagi igav. Pole kunagi teadnud, mis igavus ülepea endast kujutab,“ räägib Rein ja nendib, et pigem on ajast planeeritu elluviimiseks ikka puudu jäänud. Näiteks loodab ta nüüd rohkem aega raamatute lugemiseks leida.
Liina Raudvassar