Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ka vihm ei seganud lipupäeva

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Läinud pühapäeval oli Eesti lipuehtes. Sellega märgiti sinimustvalge lipu pühitsemist aastal 1884. 

Otepääl, kus lipp enam kui sajandi eest pühitseti, toimus traditsiooniline rongkäik kirikusse – kõige ees Eesti Üliõpilaste Seltsi liputoimkond. Tavapärasest pidulikumal jumalateenistusel osalesid piiskop Joel Luhamets ja Valga praost Mart Jaanson. Aga ka Euroopa Parlamendi saadik Riho Terras, Eesti Üliõpilaste Seltsi esimees ja Tartu ülikoolis informaatikat õppiv Toomas Roosma ning kohalik vallavanem Jaanus Barkala.

Erilist julgustust andis pidupäeval Otepääle jõudnud kindrali, Euroopa Parlamendi liikme ja kaitseväe endise juhataja Riho Terrase kohalolu. Oma kõnes rõhutas ta, et iseseisvus ei ole enesestmõistetav. Ta sõnas: „Meie lipp seisab teiste riigilippude kõrval Euroopa Liidus, NATOs, ÜROs ja teistes organisatsioonides. Teiste riikide kodanikud ja esindajad näevad meie lipuvärve ja mõistavad, et see tähendab iseseisvat Eesti riiki siin Läänemere kaldal.“

Erilist vastutustunnet kogeb igal aastal lipupäeval sõna võttev EÜSi esimees, sest kunagisest seltsi lipust sai ju meie riigi sümbol. Lipule ja lipupäevale pühendatud kontsert toimus sel aastal kohalikus kultuurimajas. Esines kaugelt Ameerikast tulnud Kanelandi kooli koor, kes esitas ka ühe eestikeelse laulu.

Rita Puidet