Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaarli koguduse noorteansambel laulis Itaalias

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Neile, kes on lastekoorist välja kasvanud, pakub koos laulmise rõõmu noorteansambel, kelle juhendajaks Maarian Lend.
Erakogu

Kaarli koguduses tegutseb juba mitu aastat laste muusikastuudio ja selle sees toimetavad neli erinevat muusikakollektiivi.

Eri vanuses lastele ja noortele pakutakse siin huvitavat tegevust: laulmist kooris, väiksematele jõukohast musitseerimist laulu ja mängu saatel. Neile, kes on lastekoorist välja kasvanud, pakub koos laulmise rõõmu noorteansambel – rõõmsad ja väga andekad piigad. Juhendajaks elurõõmus ja särtsakas Maarian Lend.
Nagu piigadel kombeks, tehakse aastas ka mõni reis. Sellel suvel võeti ette lennureis üle Euroopa, üle mägede Vahemere kaldale Itaaliasse. Sihiks koorifestival «Verona – Garda Estate 2015».
Festivali raames oli palju võimalusi laulda Verona provintsi kirikutes. Mõned pühakojad, suured, kõrgete võlvidega võrratu akustikaga iidsed hooned, on kohandatud kontserttegevuseks. Laulda oli võimalik ka koguduse südameks olevates katedraalides – kõrgetes ja kaunites suurejoonelistes kirikutes nii jumalateenistusel kui ka õhtusel ajal kontserdil.
Koorifestival Veronas vältab neli nädalat. Selle aja jooksul kogunevad koorid üle maailma kodusesse Gardesano hotelli, et sealt kulgeda Verona provintsi kirikutesse.
Sellel nädalal, kui Kaarli koguduse noorteansambel suurejoonelisel festivalil osales, olid samas ka koor Pro Arte de Sion Šveitsist, Con Funco Soomest, Limerick Choral Union Iirimaalt, The ’Odyssśees’ Choir Prantsusmaalt, O-Ton Overath Saksamaalt, Söngsveit Hveragerdis Islandilt, Vus Vanilje Norrast. Lisaks loetletutele osales festivali esimese nädala programmis veel kuus koori Itaaliast.
Kõigil kooridel oli võimalik valida, kas esitada vaimulikku või ilmalikku repertuaari. Kaarli noored eelistasid vaimulikke laule. See oli väga hea valik, sest nii said nad osaleda kirikukontsertidel ja ka jumalateenistusel kaasa teenida. Piigad võlusid publikut ka oma nooruse, siiruse ja võrratute häältega.
Kõik koorid pidid omandama kaks n-ö kohustuslikku laulu, mida iga esinemise lõppedes lauldi ühendkoorina.
Hommikupoolikute vaba aega sai sisustada Verona provintsi vaatamisväärsusi imetledes: Verona, Veneetsia, Viceza, Garda järv.
Aga olulisimad olid siiski esinemised, ühised kontserdid koos teiste kooridega. Kaar­li koguduse noorte­ansambli esimene esinemine toimus Bedizolle kirikus. Festivali president Giuliano Rinaldi valis neljast samaaegsest kontserdist just selle, et tundma õppida külalisi Eestist. Kontserdi teiseks esinejaks oli Saksamaa koor.
Teine õhtu veedeti Pozzo kirikus koos Soome koori ja kahe Itaalia kooriga. Õhtu oli võrratu. Kõrged võlvid kandsid võimsaid koore ja ka meie tütarlaste malbe laul kandus võlve mööda.
Laupäeva õhtu ja pühapäeva hommik veedeti jumalateenistustel Noventa kirikus koos Šveitsi kooriga ja Monteforte kirikus koos Iirimaa kooriga.
Sellest reisist jäävadki meelde suured kirikud ning ülirõõmsad ja toetavad koorilauljad, ühised hingamised ja äratundmisrõõm riigipiire ületavast lauluvalikust.
Vestlustes teiste kooride liikmetega tõdesid kolleegid, et ühised laulmised olid võrratud, hinge kosutavad, motiveerivad ja rõõmu pakkuvad. Meie noortele sai osaks palju tunnustussõnu ilusate puhaste häälte, ühtekõlamise ja noorusliku uljuse eest.
Imetleti ka ühendkooris laulmise tunde erakordsust – vägevust. Meile, eestlastele, ei ole selles midagi uut. Meie saame seda tunnet harjutada laulupidudel. Aga see tunne, et sinu kõrval on kümneid, sadu inimesi, noodikiri on kõigil ühine ja dirigent näitab oma rahvusvahelise kehakeelega, millal võimendada ja millal tasandada häält – see tunne on erakordne, see on ühtekuuluvus!
Küllike Valk,
piigade mittekoosseisuline fänn