Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaastundeavaldus soome rahvale

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Seoses Soomes 19. märtsil toimunud ohvririkka õnnetusega saatis peapiiskop Jaan Kiivit Soome peapiiskop Jukka Paarmale kaastundeavalduse.
Ööl vastu 19. märtsi põrkasid Kesk-Soomes Jyväskylä lähedal libeda tee tõttu kokku paberirulle vedanud veoauto ja buss 38 Lapimaale suusapuhkusele siirduva noorega. Õnnetuses hukkus silmapilkselt 23 ja vigastada sai 15 inimest.
19. märtsil olid Soome lipud valitsuse üleskutsel aastakümne raskeima õnnetuse ohvrite mälestuseks pooles vardas, Helsingi Toomkirik korraldas palvehetke, lohutust ja abi pakkusid nii kirikuõpetajad kui ka kriisitelefoni psühholoogid.
Peapiiskop Jaan Kiiviti palvel võeti pühapäeval kõigis EELK kirikutes toimunud jumalateenistustel eestpalvesse Konginkankaal toimunud traagilises liiklusõnnetuses hukkunute lähedased.
Peapiiskop Jaan Kiivit saatis Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku poolt Soome peapiiskop Jukka Paarmale kaastundeavalduse, milles avaldab õnnetuses hukkunute omastele ja lähedastele sügavat kaastunnet ja sõnab, et Eesti kogudused hoiavad lähedase kaotanuid eestpalves, paludes neile jõudu ja tröösti.
Kaastundeavaldus lõpeb Psalmide 23. peatüki 4. salmi sõnadega: «Ka kui ma kõnniksin pimedas orus, ei karda ma kurja, sest sina oled minuga; su karjasekepp ja su sau, need trööstivad mind.»
Kaastundeavalduse on Soome saatnud ka Tartu linnapea Andrus Ansip ja Tartu praost Joel Luhamets. Kiri on lähetatud Tampere kogudustele, kuna Tartu on Tampere sõpruslinn ja Tampere kogudusteliidu sõpruskogudus ning kolm õnnetuses viga saanut on pärit just sealt.
Helsingi Toomkirikus toimub õnnetuse ohvrite mälestushetk 27. märtsil ja Espoo Tapiola kirikuss 26. märtsil.
EK