Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Käimine kanalas ei tee veel kanaks

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tartu Pauluse koguduse noorteklubi Club 7+7 osales 10. kirikunoorte talvepäevadel «Oh ajad, oh kombed», mis toimusid Põltsamaal 19.–21. jaanuarini.

Meie jaoks algas laager reedel avajumalateenistusega Põltsamaa Niguliste kirikus. Pärast jumalateenistust algas tihe õhtuprogramm, kus mängisime tutvumismänge, laulsime ja hiljem kuulasime ansambli Septem kontserti.

Erinevad laagritegevused

Ametlik osa lõppes Põltsamaa noorte korraldatud õhtupalvusega. Unetud laagrilised jäid veel Teevikule, kus sai süüa, juua, laulda, juttu rääkida ja niisama seltskonda nautida.

Esimese päeva õhtust jäi kõige paremini meelde õpetaja Jaan Tammsalu jutlus, milles ta tõi välja huvitava võrdluse kirikust ja kanakuudist: kui sa käid kirikus, siis see ei tee sind veel kristlaseks, sest käimine kanalas ei tee ju kanaks!

Laupäeva hommikut alustasime, nagu usinad kristlased kunagi, palvusega, mille viisid läbi Viljandi noored. Hommikupooliku sisustasid erinevad laagritegevused nagu maastikumäng ja piiblitund.

Pärast lõunat käisime gospelkoori Living Stone kontserdil. Kirikusse oli lisaks laagrilistele tulnud ka Põltsamaa linnarahvas. Kuulama tulnud publik elas innukalt rütmikatele lauludele kaasa: plaksutades lauldes nipsutades.

Põnevad rühmatööd

Järgnes laagri kõige põnevam osa, rühmatööd: Iisraeli tantsud ja laulud, filmi «Elurong» vaatamine, piiblidraama, naerukoolitus jne. Õhtul esines ansambel Trepikoda, mille muusika kujunes paljudele suureks elamuseks. Pärast kontserti oli lava vabatahtlike päralt, kes demonstreerisid rühmatöös omandatud oskusi või varjatud andeid. Siinkirjutajadki said oma rühmatöö tulemusi esitada. Publik ei hoidnud esitajate arvelt aplausi kokku.

Club 7+7 jaoks lõppes laager laupäeval õhtupalvusega, mille ise korraldasime. Seepeale jätsime sõpradega hüvasti ja asusime koduteele Tartusse. Ametlikult lõppes laager pühapäevase jumalateenistusega.

Autorite emotsioone

Sander: Mina osalesin Iisraeli laulude õpitoas. Suure innuga õppisime selgeks hulga laule, millest vabal laval kandsime ette kõigest kaks, sest need osutusid meie kõigi lemmikuteks. Mulle väga meeldis noorte sõbralikkus ja loomulikkus, mis väljendus ühistes ettevõtmistes.

Maarja: Minu kõige eredam elamus oli osavõtt Iisraeli tantsudest, kus oli põnev õppida Iisraeli rahva tantsukultuuri. Õpetaja (Sirje Adamason) rääkis tantsude taustaks ka Iisraeli ajaloost. Tore oli saada uusi tuttavaid.

Täname korraldajaid südamliku laagri korraldamise eest. Ühised tegemised jäävad meelde veel kauaks!

Maarja ja Sander Tamm,
Club 7+7 liikmed

,Club 7+7 liikmed