Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kannatuse pühapäev

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

… on parem, et üks inimene sureb rahva eest, kui et kogu rahvas hukkub.    

                        Jh 11:50

Rahva ülemad Jeruusalemmas otsisid võimalust Jeesus kõrvaldada, kuid nad olid täbaras olukorras – see mees on liiga ohtlik, temast tuleb igal juhul lahti saada. Kuid kuidas seda teha? Teda ei saa avalikult kinni võtta, kuna ta on liiga populaarne. Samas, kui ta tõepoolest on trooninõudleja, messiakandidaat, siis on see ju selgelt riigivastane tegevus. Rooma riigi. Olgu ta pealegi meie oma Messias – on parem, et endine olukord kestma jääks. Jeesus kõigutab habrast võimutasakaalu, mis suure vaevaga saavutatud. Ei, see mees on väga, väga ohtlik. Miks on see läbi aegade nii olnud, et kui kõrgetel usujuhtidel tekib sunnitud valik maise riigivõimu ja Jumala riigi vahel, siis tingimata valitakse maine võim … ja keegi tuuakse ohvriks. 

Kuid näeme ka seda, et selline valik pole kunagi aidanud neid ega nende rahvast. Endine olukord ei jää kestma. Igatahes teeb Jeruusalemma templi ülem-

preester oma ametist lähtuvalt Jumala plaani teoks. Ta ohverdab selle Naatsareti mehe, Inimese Poja, Issandaks Kristuseks hüütud mitte ainult oma rahva, vaid kõikide eest, kes surmavarjus viibivad. Ise seda lõpuni mõistmata. Endine olukord ei jää kestma.

Meelis-Lauri Erikson