Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kärdla kirik on kogukonna mure

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kärdla kogudus eesotsas juhatusega plaanib tellida kirikule muinsuskaitse eritingimused.

Augusti alguses Kärdlas peetud kohvikutepäeval oli 150 aastat tagasi ehitatud ja Ristijale Johannesele pühitsetud kiriku kõrval kohvik Kirik Keset Küla, mille püstitas Hiiumaa Sõprade Selts eesotsas selle juhataja Enn Kunilaga. Nende soov oli anda oma panus kiriku renoveerimisse.
Kujundati tõeliselt kutsuv kohvik, kus Kersti Kreismann luges Aino Perviku raamatut «Härra Tee ja proua Kohv» ning igal täistunnil esinesid Martin Uuskari ja Arvo Haasma. Õhtul andis kirikus kontserdi Arsise kellade noorteansambel Aivar Mäe dirigeerimisel. Kärdla kiriku toetuseks koguti 2000 eurot.
Koguduse õpetaja Hüllo-Kristjan Simsoni sõnul on koostatud uurimis-, projekteerimis- ja restaureerimistööde üldine ajakava, millest kinni pidades loodetakse kavandatavate töödega valmis saada 2016. aasta jõuluks või sellele järgneva aasta jaanipäevaks.
Sel sügisel tuleks hoone skaneerida ja teha digitaalsed alusjoonised, leida muinsuskaitse eritingimuste koostaja, esitada taotlus pühakodade programmile ja selgitada eurotoetuste saamise võimalused. Järgmisse aastasse jääks projekteerimine ja ülejärgmisse restaureerimine.
Ees ootavad ulatuslikud tööd, sest katuse kandetalad on pehkinud ja kooriruumi põrandas on vamm, talvise külma vastu on plaan panna pühakotta maaküte, lisaks ehitada tualetid. Kuna Hiiumaal puudub kontserdisaal, täidaks korras kirik ka seda rolli.
Raha kogumine jätkub ja oodata on heategevuskontserti. Kaasa on lubanud aidata Hiiumaa Sõprade Selts. «See, et kirik korras pole, ei ole ainult koguduse, vaid kogukonna ja kogu Eesti probleem,» ütles Enn Kunila kohvikutepäeval.
Maie Maasikas