Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaua küpsenud kaunikene ehib kirikut

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

 Viru-Nigula kirik on saanud kauni vitraažakna, mis pühitsetakse järgmisel laupäeval.
Mitu aastat tagasi idanema pandud mõte on jõudnud küpse viljani ja 9. oktoobri keskpäeval algaval jumalateenistusel pühitsetakse Viru-Nigula kirikus vitraažaken «Kristuse taevaminemine» (fotol). Vitraaži autor on kunstnik Andrei Lobanov.
2006. aastast kogudust diakonina teeniv Heinar Roosimägi ütleb, et idee lasta teha altari taha peaaknale vitraaž tekkis kogudust teeninud vaimuliku, õpetaja Tõnu Taremaa ajal. Ka kunstnik leiti siis ja Roosimäe on valikuga väga rahul. Ta kinnitab, et tema varasem kokkupuude kunstnikuga Pöide kiriku juures oli elamuslik – 1999. aastal tegi Lobanov sinna kaks vitraažakent.
Viru-Nigula kirik sai kõvasti kannatada viimase sõja ajal, kui püsti jäid vaid müürid ja võlvid nende peal. Uue akna tegemiseks otsiti vanu fotosid ja tehti uuringuid. Nüüd taastati akna algne suurus, vahepeal oli seda lühendatud. «Uus kaunis aken on kingitus kogukonnale. On hea, et kirikus on midagi paremaks läinud ja meil on järgmistele põlvedele midagi ilusat edasi anda,» rõõmustab Roosimägi.
Tipptasemel kunstnikule, kes on teinud töid mitmesse Eesti kirikusse, ka eravaldusesse mitmesse paika maailmas, jäeti vitraaži tehes vabad käed. Roosimägi ütleb, et ka õhtuhämaras on nüüd altariruum hele. Tema sõnul on maali juures kasutatud 45 tooni sinist, mis teeb pildi eriliselt elavaks. Osa materjale pärineb Itaaliast.
Kutse akna pühitsemise kontsertjumalateenistusele on saadetud ka peapiiskop Andres Põderile, kes teenis kogudust aastatel 1976–1979.
Rita Puidet