Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kauni lauluga Jumalat ja inimesi teenides

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

25 aastat on Laudate Dominum rõõmustanud muusikasõpru. Koori on juhatanud Anne-Mai Salumäe (vasakul) ja Veljo Reier.

EELK aukiri anti nelipüha pidulikul jumalateenistusel Tallinna Toomkirikus koguduse koorile Laudate Dominum, kes on viimasel aastal silmapaistvalt kaasa teeninud üldkiriklikel üritustel.

Kõrgetasemeline paarikümne lauljaga koor võiks järgmisel aastal taas autasu pälvida, sest selle aasta novembris tähistab koor oma 25. sünnipäeva. Koori asutas noorte kammerkoorina Anne-Mai Salumäe ning kümme aastat oli ta koori hing ja peadirigent, kuni 2001 võttis tema rolli üle Veljo Reier.
Koor teenib kaasa suurematel kirikupühadel, leeripühadel, sageli ka üldkiriklikel jumalateenistustel ning praostkondlikel ettevõtmistel. Viimase aasta jooksul on lauldud üldkiriklikku tähelepanu omaval peapiiskop Andres Põderi emerituuri siirdumise ja Urmas Viil­ma peapiiskopiks pühitsemise jumalateenistusel, aga samuti koguduseõpetaja Arho Tuhkru introduktsiooniteenistusel.
Koori repertuaar on mitmekesine, kaasa on teenitud teistes Tallinna ja Tallinna ümbruse kogudustes ning osaletud vaimulikel laulupidudel nii 2005. kui ka 2010. aastal. Märkida tuleb, et olulisel kohal on Eesti heliloojate looming.
Nii nagu on aastakümneid kirikumuusikuna tegutsenud Anne-Mai Salumäe, on seda teinud ka Veljo Reier, vennastekoguduse peavanema Osvald Reieri (1928–2002) poeg.
Veljo Reier on lisaks ERKI kammerkoori dirigent ja laulab Toomkvartetis baritoni. Ta on võtnud oma südameasjaks tutvustada varalahkunud sõbra ja helilooja ning koorijuhi Peep Sarapiku (1949–1994) heliloomingut ja aitab selleks koguda Hooandja kaudu annetusi.
Peep Sarapikku teame ennekõike kui Juhan Liivi luuletuse «Ta lendab mesipuu poole» viisistajat.
Rita Puidet