Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kevadine Kirikukogu Tartus

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

23. aprillil toimub Tartus EELK XXVI Kirikukogu 2. istungjärk.
Kirikukogu koguneb Tartu Pauluse kiriku vastremonditud tiibhoone teise korruse saalis. Päev algab hommikuse jumalateenistusega. Tartu Pauluse koguduse aseesimees ning Kirikukogu liige Priit Humal selgitab, et mingit eraldi ettevalmistust Kirikukogu istungjärk ei nõua.
EELK XXVI Kirikukogu koosneb 63 liikmest. Humal kinnitab, et saadikute vastuvõtuks on Pauluse kogudus valmis, kuna vähemalt kord kuus toimub kogudusemajas üritusi, kus on rohkearvuline osavõtt. Istungjärgu sisuline pool on kanda konsistooriumil, kes saadab laiali materjalid ja seaduseelnõud. Pauluse koguduse poolt on selleks korraks pikaajalisem ettevalmistusprotsess seljataga, mis on seotud nii kirikuhoone tagasisaamise kui ka ruumide remondiga. Nädala lõpus on tarvis vaid veidi ruumi kohendada.
Sellega, et Kirikukogu Tartusse tuleb, on mingis mõttes jätkatud paari aasta tagust katset tuua kevadine Kirikukogu istungjärk Tallinnast välja. Kuna Pauluse koguduse tiibhoone on äsja remonditud, tegi koguduse õpetaja assessor Joel Luhamets konsistooriumile vastava ettepaneku.
Sisuliselt on kevadine Kirikukogu istung kokkuvõtete tegemise aeg, kus peapiiskop Jaan Kiivit esitab aruande möödunud aastal tehtud töö kohta. Lisaks on päevakorras koguduste aruannete konsistooriumisse saatmine. Humal selgitab, et oluline on koguduste arvaruannete jõudmine konsistooriumi, sest seal on võimalus neid töödelda ja säilitada. «Kui meil on üks kirik, siis peaks meil olema võimalik ka ühtselt näha, mis meie kirikus toimub,» kommenteerib Humal.
Humal loodab, et eelmisel aastal valitud ja nüüd teist korda kogunev Kirikukogu on töövõimeline ja viib kirikuelu edasi, et jumalasõna võiks kõikide eestimaalasteni jõuda.
Kirikukogu on EELK kõrgeim seadusandlik ja korraldav organ, mille peapiiskop kutsub korralisele istungjärgule kaks korda aastas – kevadine istungjärk toimub aprillis ja sügisene novembris.
Erle Iher