Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirik avab uksed 24tunniseks palvuseks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Paavst Franciscus kutsub kõiki katoliku kogudusi üle maailma osalema halastuse aasta algatuses «24 tundi Issandale».

Tallinna Pühade Apostlite Peetruse ja Paulus kogudus vastab paavsti kutsele ning paastuajal, 4.–5. märtsil, on esmakordselt Eestis avatud katedraal (Vene tn 18, fotol) 24 tunniks palveks.
Paavst Franciscuse järgi just tänases maailmas on vaja halastust ja andeksandmist ning ta on kirjutanud, et «kiriku esmane tõde on Kristuse armastus. Kirik teeb endast selle armastuse teenija ning vahendab seda kõigile: see on armastus, mis andestab ja väljendab ennast iseenda andmises. Seega, kus iganes on kohal kirik, peab olema ilmne Isa halastus».
Püha isa palub üle maailma avada kirikute uksed, pakkuda võimalust meeleparandussakramendiks. Jumala halastuse tähistamine annab meile aega järelemõtlemiseks ning palveks, hetki mõtisklemiseks, sest Jumal on halastav ja tema halastus on alati suurem kui patt.
Halastuse aasta, mis algas 8. detsembril 2015 pühade uste avamisega Roomas ning halastuse uste avamisega erinevates piiskopkondades üle maailma, samuti Tallinnas ja Tartus, sümboliseerib jumalikku halastust ja andeksandmist.
«24 tundi Issandale» tähistamine algab ristiteega reedel, 4. märtsil kell 17 ja lõpeb laupäeval, 5. märtsil enne õhtust püha missat kell 18 Peetruse ja Pauluse katedraalis. Kirik on avatud 24 tundi palveks kõigile inimestele konfessioonist olenemata ja erinevateks liturgilisteks teenistusteks katoliiklastele.
24 tunni jooksul on meil võimalus võtta aega isiklikuks palveks, osaleda ühispalvuse hetkedel või liturgilistel teenistustel kirikus. Kõik on väga oodatud osalema ja veetma tunni või vähemalt mõne hetke Jumalaga, eriti öösel. Programm on leitav koduleheküljelt www.katoliku.ee.
Marge Paas