Kirik vajab unistajaid
/ Autor: Kaido Saak / Rubriik: Arvamus, Arvamus / Number: 21. mai 2025 Nr 20 /

Üks tuleviku planeerimise viis või osa on unistamine. Olete vast kuulnud suurest käimasolevast ülemaalisest unistamisaktsioonist „Hakkab looma 2050”. Ka kirikut kutsuti neil unistamistalgutel kaasa lööma, et asjal võiks olla igavikulist ja hingehoidlikku mõõdet.
See aktsioon kestab veel ja eks ta on rohkem suunatud nooremale seltskonnale – millises Eestis nemad tahaksid elada 25 aasta pärast. Unistuste sisu sõltub ju päris oluliselt sellest, millises elukaare punktis unistaja parasjagu asub.
Unistan lihtsamast elust ja lihtsamast kirikust. Maailm ümberringi pakub meile keerulisemaks muutumises veenvat eeskuju.
Kuuekümneaastase unistused 25 aasta pärast saabuvast on veidi teistsugused kui täna kahekümneviiesel noorel. Kindlasti neid nooremaid unistajaid ja unistuste elluviijaid vajab ka kirik. Aga keeldu pole, unistada võivad kõik, kahjulik pole see kellelegi.